Tým trenéra Milana Náměstka chtěl zarazit sérii čtyř porážek v řadě a vstup do zápasu tomu i nasvědčoval. Po deseti minutách se totiž po přihrávce Bartoně dostal do úniku Střelec, jenž propálil brankáře Českého Těšína.

„Začali jsme dobře a celý první poločas byl z naší strany celkem dobrý. Myslím si, že jsme byli v prvním poločase možná i o malinko lepší. Soupeře jsme k ničemu vážnému nepustili, ale sami už jsme se taky do vyložených šancí nedostali,“ vyjádřil se k domácí dohrávce frenštátský hrající asistent trenéra Radim Špaček.

Po změně stran však Luhového výběr přitlačil na pilu a Frenštát se s postupem času dostával pod tlak. „Přišlo mi, jakoby nám trošku docházely síly. Soupeř tam měl několik centrovaných míčů, po kterém se dostal k několika závarům, které jsme však dlouho přežívali,“ připomněl dále kapitán Beskydu.

CELÝ ZÁPAS VEDEME A NEMÁME ANI BOD, POVZDECHL SI ŠPAČEK

Důležitý moment přišel okolo 70. minuty, kdy se po Špačkově rohu dostal do šance Střelec, ale jeho hlavička nakonec netrefila zařízení. Na druhé straně pak sílil tlak Českého Těšína, který se v 80. minutě dočkal zaslouženého vyrovnání, když se k odraženému míči dostal Sostřonek, jehož přízemní rána smazala náskok Frenštátu.

Tvrdé KO pak domácí inkasovali za pouhé tři minuty, kdy se opřel do míče Kantor, jehož tvrdá střela skončila přesně za zády Blably na zadní tyči. Beskyd se pak ještě snažil alespoň o bod, ale Český Těšín už těsný náskok ubránil a Frenštátským se v tabulce přiblížil na rozdíl čtyř bodů.

„Soupeřův tlak sílil a obrana byla pod neustálým tlakem. Vepředu už jsme se nedostávali moc do hry a po vyrovnání přišel další šok. Skoro celý zápas jsme vedli a nemáme ani bod. Český Těšín si asi zasloužil vyrovnat, ale v závěru byl pak nakonec šťastnější. Klukům nejde upřít snaha, ale bohužel to nestačilo a dostali jsme se tak do kritické situace,“ povzdechl si Špaček.

Aktuálně desátý Frenštát, který má pět kol před koncem na předposlední Orlovou náskok sedmi bodů, hraje v neděli (17.00) znovu doma, když pod Radhošť dorazí Polanka nad Odrou.

SK BESKYD FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM – FK ČESKÝ TĚŠÍN 1:2 (1:0)

Branky: 10. Střelec – 80. Sostřonek, 83. Kantor. ŽK: Kovář, Špaček – Byrtus, Mendrok, Zogata. Rozhodčí: Sivera – Tvardek, Jurček. Diváci: 93.

SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm: Blabla – Marek, Bednář, Štika, Vaverka – Bartoň (81. Jurek), Kovář, Špaček, Gillar (68. Mičulka) – Střelec – Plachký. Trenér: Milan Náměstek.