Fotbalisté Frenštátu se letos v divizi vyloženě trápí. Tým, který se měl pohybovat někde ve středu tabulky, je dvě kola před půlkou soutěže bezprostředně ohrožen sestupem.

A příčina? Především špatná defenziva. Tým ve třinácti předchozích kolech nastřílel pouze sedm branek a to je zoufale málo. „Nedáváme góly,“ hodnotil lakonicky sezonu trenér Frenštátu Marián Bedrich. „Navíc vzadu nejsme schopni zahrát bez chyby a góly naskakují. Chybí nám vnitřní síla, kterou jsme měli loni. Bohužel se nám v létě rozpadla osa týmu a hráče se nám nepodařilo charakterově a typově nahradit.“

Výsledky samozřejmě nejsou takové, jaké si vedení představovalo. Trenér dostal nůž na krk a do konce podzimu musí udělat šest bodů. Zatím má jeden za remízu v Orlové. „Tam jsme opět ztratili a zápas jsme měli vyhrát. Tlaky od vedení jsou pochopitelné a věřím, že kdybych neměl výsledky loni, šel bych už dávno. Argumentuji tím, že tréninkově není žádný problém. Hráči poctivě chodí a makají. Ale není se o koho opřít. Mladí to neutáhnou a staří jsou holt zase o rok starší,“ zoufal si kouč Frenštátu.

Mizerná produktivita ale není jediným problémem. Tým se totiž nedokáže do šancí ani dostat. „Pro nás je šestnáctka soupeře jako minové pole. Někdy už se hráčů ptám, zda vůbec vědí, kde je branka soupeře. Na hrotu nám prostě chybí bijci a dravci. Zkoušíme všechno možné. Měníme rozestavení, styl hry, ale pořád nic. A když vidím dravost soupeřových útočníků, je mi trošku smutno. Chybí nám prostě důraz v šestnáctce soupeře a teď už i v té vlastní,“ posteskl si Bedrich, který v minulosti sám v útoku hrával.

Celý tým teď s nadějí hledí k zimní přestávce. I když… „Těžko říct, co s tím. Mohli bychom přivést nějaké nové hráče. Ale vedení ani v létě nic nepodcenilo a snažilo se maximálně posílit. Ale kvalitní útočníci opravdu k dispozici nejsou,“ posteskl si Bedrich a dodal. „Před dvěma léty jsme se z podobné krize dokázali vyhrabat. Ale je třeba sestavit tým, který bude odolný a šel za výsledky. Snad se to podaří.“

V Porubě to ale nevyšlo. V sobotu se hostující tým držel skoro až do konce poločasu, ale pak inkasoval. Po druhém gólu se však hra týmu rozpadla a Frenštát si odvezl čtyřbrankový příděl.