Frenštátský Beskyd je v kritické situaci

V Polance měli našlápnuto k vítězství, které by je výrazně udrželo v boji o záchranu krajského přeboru, protože na jedenáctý Bruntál by ztráceli jen tři body. Fotbalisté Frenštátu však nezvládli druhý poločas, ve kterém přišli o vedení 2:0 a vše je jinak.

30.5.2017

Ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku

Celek hrajícího trenéra Kobylíka, který byl navíc povzbuzen domácím obratem proti druhým Heřmanicím, začal v Polance výborně a už ve 4. minutě pláchl soupeři Klimpar, jenž poprvé překonal zkušeného Řehulku. Frenštátský kanonýr pak ukázal domácí defenzivě podruhé záda ve 36. minutě, kdy se v zakončení opět nemýlil. Zanedlouho pak postupovali do přečíslení Marek s Klimparem, ale náskok tří branek z toho nebyl. „To byl možná zlomový moment zápasu. Domácí byli navíc v první půli celkem pasivní a do vážných šancí jsme je nepouštěli," vzpomínal kapitán Beskydu Radim Špaček na povedenou část nedělní partie.

Polanka, v jejíž sestavě scházel bývalý hráč Frenštátu Bartoš, však po poločasové bouřce přepnula a už ve 47. minutě snížila. Domácí pak nadále tlačili a defenziva Beskydu byla pod pořádným tlakem, ze kterého vzešla, těsně před hodinou hry, vyrovnávací trefa Valigůry, jenž se ve druhé půli vysunul ze stopera na hrot útoku, což se ukázalo, jako rozhodující krok. Za dalších deset minut už navíc Polanka slavila vedení, když Pešáka překonal Ševčík. Vyrovnat pak mohl Marek, ale jeho hlavička mířila jen těsně vedle.

Frenštátští se pak ještě dostali k několika závarům, ale skóre se nezměnilo ani v šestiminutovém nastavení. „Se startem druhého poločasu jsme čekali domácí nápor a absolutně jsme to nezvládli. S tlakem Polanky jsme se nedokázali vyrovnat a bylo vidět, jak domácí po poločasové bouřce v kabině zabrali. Naše situace je už vážná, ale uvidíme, jaký bude sestupový klíč. Pokusíme se dostat alespoň na předposlední místo," uvedl Špaček. Fotbalisté zpod Radhoště zakončí sezonu třemi domácími duely, když nyní vyzvou v neděli Břidličnou a dále pak Kobeřice a Čeladnou.

FK SK POLANKA N. O. - SK BESKYD FRENŠTÁT P. R. 3:2 (0:2)
Branky: 47. Sysala, 58. Valigůra, 68. Ševčík – 4. a 36. Klimpar. ŽK: Valigůra – Kovář. Rozhodčí: Švec – Potiorek, Opěla. Diváci: 110.

SK Beskyd Frenštát p. R.: Pešák – Plachký, Bednář, Křiva, Vaverka – Střelec, Špaček, Kovář, Marek – Kobylík (15. Gillar), Klimpar. Hrající trenér: Kobylík.