Beskyd totiž přerušil sérii tří porážek, když na hřišti Šenova zvítězil 4:1 a pro nového trenéra Náměstka, který přišel v zimní přestávce, se tak jednalo o první vítězství v novém působišti.

Frenštátští měli v Šenově parádní nástup, když si už v 8. minutě připsal premiérový zásah v dresu Beskydu zkušený Mičkal, jenž zúročil centr Vaverky přesnou hlavičkou. Bývalý hráč Synotu či Jablonce se pak připomněl i druhým zásahem, když odražený balón umístil přesně k tyči. 

Domácí udeřili až z první vážnější akce, když ve 34. minutě snižovali na 1:2. „Chytli jsme úvod zápasu, dali jsme dvě branky a soupeře jsme dlouho k ničemu nepustili. Po obdrženém gólu jsme ale měli do konce poločasu hluchou pasáž, kdy nás musel podržel Blabla,“ vracel se k průběhu sobotní partie frenštátský hrající asistent trenéra Radim Špaček, jenž byl u zlomového momentu střetnutí. 

Domácí brankář Janča vyrazil centr Gillara, ale míč si našel právě Špaček, jehož přesná dorážka znamenala důležitý náskok dvou branek.

Záhy však přišla pro Frenštát komplikace, když za strčení do soupeře uviděl přímo červený kartón Gillar. Defenziva Beskydu, ve které zraněného Bednáře velmi dobře zastoupil Štika, však Šenovu nedovolila zdramatizování výsledku a naopak to byl navrátilec do frenštátské sestavy Střelec, jenž přidal po samostatné akci definitivní štempl na triumf Náměstkova celku. 

„Za stavu 2:1 to bylo pořád otevřené, ale důležitý byl třetí gól. Po zbytečném vyloučení jsme to pak zvládli velmi dobře a domácí jsme do ničeho nepustili. Čtyři góly venku jsou pro nás vzpruhou a jsem rád, že jsme výsledkově podrželi trenéra,“ pochvaloval si Špaček.

Beskyd nyní v neděli přivítá od 16 hodin Heřmanice. „Čeká nás těžký soupeř, ale pokud navážeme na tak zodpovědný výkon, tak bych se toho nebál. Hrát se dá s každým,“ uzavřel frenštátský kapitán.

SK ŠENOV – SK BESKYD FRENŠTÁT P. R. 1:4 (1:2)

Branky: 34. Maleňák – 8. a 21. Mičkal, 65. Špaček, 77. Střelec. Rozhodčí: Čecháček – Smetana, Vidlička. ŽK: Koďousek, Svoboda, Babič – Kovář, Vokáč, Plachký. ČK: 68. Gillar (F). Diváci: 138.

SK Beskyd Frenštát p. R.: Blabla – Plachký, Štika, Vokáč, Vaverka – Marek (89. Julínek), Špaček, Kovář, Gillar – Střelec (80. Jurek) – Mičkal (84. Bartoň). Trenér: Náměstek.