Do sezony vstupovali s cílem umístit se do čtvrtého místa a nakonec z toho byla vedoucí pozice, s 27 body a s tříbodovým náskokem před druhým rivalem z Veřovic. Fotbalisté Frenštátu pod Radhoštěm by na konci sezony rádi zůstali na postupové první příčce, ale moc dobře vědí, že je vůbec nečeká lehká cesta.

Příchody: J. Vašenda (hostováni z Kozlovic), D. Polášek (hostování z Baníku Ostrava), R. Škrla (hostování ze Starého Jičína), M. Pazderka (z dorostu).

Odchody: R. Sládeček (hostování Tichá), R. Horák (ukončeno hostování z Tiché a následný přesun do Bordovic), M. Dobiáš (ukončení aktivní kariéry), O. Rudel (hostování Staré Město u Frýdku-Místku).

Beskyd odehrál celkem sedm přípravných utkání, ve kterých inkasoval celkem patnáct branek. „Asi největším zklamáním jsou pro mě přípravná utkání, a hlavně počet obdržených branek v nich. Bez dobré defenzivy možná můžeme hrát divácky atraktivní fotbal, ale výsledkově, a následně pak bodově, budeme určitě strádat. Z celé naší zimní přípravy mám smíšené pocity. Co se týče docházky na tréninkové jednotky, tak tady u mě panuje asi největší spokojenost. Průměrná hráčská účast za celou přípravu je 75,8 %, což považuji na této úrovni za velmi slušné číslo. Podívám-li se ale na to, jak hráči v trénincích pracovali, tak už je má spokojenost o poznání menší," hodnotil průběh zimní přípravy kouč frenštátského Beskydu Radúz Rek.

Přípravná utkání absolvoval lídr tabulky na umělé trávě v Novém Jičíně, Rožnově pod Radhoštěm a ve Frýdku-Místku.

„Hrubou přípravu jsme absolvovali převážně v areálu skokanských můstků ve Frenštátě a soustředění pak v Kunčicích pod Ondřejníkem. Jinak jsme převážně využívali tréninkové hřiště SK Beskyd na Nivách," informoval dále Rek.

Přípravná utkání
SK Beskyd
Frenštát p. R.:
Kozlovice 1:1,
Jistebník 3:1,
Frýdlant n. O. 1:2,
Hlubina 2:2,
Mokré Lazce 4:5,
Rožnov p. R. 3:2,
Zubří 2:2.

Rek: První místo je závazkem

Frenštátský dres už na jaře nebude oblékat ikona frenštátské kopané, zadák Radim Sládeček, jenž odešel na hostování do Tiché, a podzimní hostování v Bordovicích si prodloužil další obránce, Petr Kaša.

Fotbalový klub zpod Radhoště naopak posílila trojice Vašenda, Polášek a Škrla, alternovat v kádru by pak měl také dorostenec Pazderka.

„Do podzimní části sezony jsme vstupovali s cílem hrát do čtvrtého místa, a nakonec jsme zimovali v čele tabulky. Hra z prvního místa je ale obrovským závazkem a žádá si mnohem větší koncentraci a nasazení, čímž náš tým bohužel ještě nedisponuje. Samozřejmě se budeme snažit hrát o co možná nejlepší výsledek. Jestli to bude stačit na čelo tabulky, podle mě rozhodnou už první čtyři kola. Každopádně, budeme-li pokračovat v naší špatné defenzivě, na úspěch můžeme jen stěží pomýšlet," uvedl na adresu frenštátských ambicí trenér mužstva.

Beskyd, který kraluje venkovní tabulce soutěže s bilancí 5 výher, 1 remízy a 1 porážky, cestuje v rámci prvního kola už zítra na půdu čtvrtého Vratimova. „Osobně si myslím, že mezi největší favority bude patřit právě Vratimov, kam zajíždíme k prvnímu utkání, a taky Dolní Datyně," uzavřel Rek.

Jarní derby v I. A třídě, sk. B:

19. dubna, 16.00
Frenštát p. R. - Veřovice

23. května, 17.00
Veřovice - Petřvald n. M.

31. května, 17.00
Petřvald n. M. - Frenštát p. R.

Podzimní výsledky derby:

Veřovice - Frenštát p. R. 0:3

Petřvald n. M. - Veřovice 1:0

Frenštát p. R. - Petřvald n. M. 2:2