Klíčem k hladkému vítězství byl nástup Kobylíkovy družiny, protože už v 5. minutě si domácí srazili do sítě centr Špačka a za sedm minut zvyšoval Lošťák hlavou na 2:0. Vratimov poté sice snížil, ale pak se opět rozjela frenštátská gólová mašina. 

V první půli se totiž ještě podruhé prosadil hlavou Lošťák a dva přesné údery zaznamenal i Střelec, který v závěru poločasu zvyšoval již na 5:1. „Bylo vidět, že je soupeř v nějaké krizi. Vyšel nám úvod zápasu a to bylo moc důležité. Soupeřova branka nás pak sice zaskočila, ale rychle jsme dali další branky a rozhodli jsme už v prvním poločase,“ hodnotil vydařený duel kapitán frenštátských fotbalistů Radim Špaček. 

Domácí pak zkraje druhého poločasu sice podruhé překonali Blablu, jehož v závěru nahradil mladík Nezhoda, ale Frenštát zápas kontroloval. Po kombinační akci totiž přidal šestý zásah Klimpar a vše pak uzavřel gólem na 7:2 Špaček, jenž se trefil z přímého kopu.

„Porážka by pro nás znamenala velkou komplikaci, takže je to pro nás určitě vzpruha před posledními dvěma zápasy, ze kterých bychom chtěli alespoň čtyři body tak, ať jsme v klidném středu tabulky,“ dodal kapitán Frenštátu pod Radhoštěm.

Beskyd nyní v neděli vyzve od 13.30 před vlastními fanoušky Krnov a termín dohrávky v Bílovci je předběžně stanoven až na neděli 19. listopadu, ale možné je i to, že se derby odehraje už o jeden či dva dny dříve.

FC VRATIMOV – SK BESKYD FRENŠTÁT P. R. 2:7 (1:5)

Branky: 25. J. Pešek, 48. R. Pešek – 12. a 37. Lošťák, 28. a 44. Střelec, 5. vlastní, 57. Klimpar, 75. Špaček. ŽK: R. Pešek, Musiol, Brezula. Rozhodčí: T. Lakomý – Laštuvka, Opěla. Diváci: 80.

SK Beskyd Frenštát: Blabla (79. Nezhoda) – Marek, Vokáč, Bednář, Vaverka – Střelec, Kovář, Špaček, Lošťák – Malý – Klimpar (60. T. Novák). Hrající trenér: Kobylík.