V úvodní pětačtyřicetiminutovce byli lepším týmem domácí, kteří byli daleko nebezpečnější než soupeř z Opavska. Beskyd se tak dostal zaslouženě do vedení, když se ve 23. minutě prosadil útočník Škrla. Z vedení se však domácí radovali pouze osm minut, než překonal Pešáka kobeřický Šimeček.

„Vstup do utkání, a prakticky celý první poločas, se nám herně poměrně vydařil. Byli jsme jednoznačně lepším a nebezpečnějším týmem a dostali jsme se po zásluze do jednobrankového vedení, ale místo navýšení vedení nás soupeř potrestal za chvilkovou nepozornost. I nadále jsme měli více ze hry, ale bohužel bez brankového efektu," pustil se do hodnocení dohrávky trenér SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm Radúz Rek.

Podruhé se domácí ochozy zaradovaly v 57. minutě, kdy s proměněním pokutového kopu nezaváhal domácí střelec Klimpar, jenž svým šestým gólem v letošní sezoně vrátil Frenštátu nejtěsnější vedení. To však bylo pouze epizodní, když se z následující akce krátce po rozehrávce trefil Čujek, který vyrovnal na 2:2.

Ve zbytku utkání už Beskyd nenašel recept na defenzivu Kobeřic a žádnou příležitost ke vstřelení vítězné branky už v gól neproměnil. Do blízkosti Pešákovy branky se pak postupně tlačil i hostující celek trenéra Kamráda, další branka už však k vidění nebyla, a tak se oba celky rozešly smírně.

„Do druhé půle jsme vstupovali s cílem zrychlit přechodovou fázi, ale ve výsledku se naše hra zvrtla jen na řadu nakopávaných míčů, s čímž soupeř neměl větší problémy, a drtivou většinu našich akcí tak likvidoval. Závěr utkání už byl pak spíše v režii našeho soupeře, který správně vycítil naši nemohoucnost a snažil se více než my strhnout vedení na svoji stranu," sdělil dále frenštátský kouč, jenž si moc dobře uvědomuje kvalitu krajského přeboru.

„Jeden bod ze tří posledních utkání je bilance, která by nás neměla nechávat v klidu. Ukazuje se, že nadšení a euforie, která nás provázela v prvních zápasech, se pomalinku vytrácí a zatím se s tímto faktem neumíme správně vyrovnat," dodal závěrem Rek.

Ve víkendovém kole cestují fotbalisté Frenštátu pod Radhoštěm na hřiště třináctého Šenova. Utkání má výkop zítra v 16 hodin.

SK Beskyd Frenštát p. R. – TJ Sokol Kobeřice 2:2 (1:1)

Branky: 23. Škrla, 57. Klimpar z pen. – 31. Šimeček, 58. Čujek. ŽK: Škrla – Oberherr, Schreier. Rozhodčí: Trojan – Čecháček, Kielar. Diváci: 135.

Frenštát p. R.: Pešák – Štika, Bartoš, Vaverka – Marek, Kovář (70. Kaša), Špaček, Fojtík, Matúš (46. Plachký) – Klimpar, Škrla (87. Jurek). Trenér: Rek.