Ještě před letním přestupovým termínem vyhlásil, že největší posilou bude, když kádr Fulneku zůstane pohromadě. „To se prakticky stalo. Poslední, o kom nevíme, zda bude pokračovat, je Kaprálik, který se stále nevrátil z testu v zahraničí,“ prozradil a dodal, že v týmu naopak přivítal několik nových tváří. Těmi jsou Švec z Vítkovic, Vrťo z Baníku, Schulmeister z Olomouce a Huvar z Petřvaldu. „Ještě jednáme o příchodu Janoviaka,“ poodhalil bývalý kanonýr ostravského Baníku.

Tím, na koho se bude lodivod Daněk v následujícím druholigovém ročníku určitě spoléhat, je spolu se Slončíkem a Vajdou i zkušený harcovník Michal Kovář. Na rozdíl od loňska se však brzo již pětatřicetiletý hráč bude více pohybovat v záloze než na pozici stopera. „Asi jo, vypadá to tak. I v přípravě jsem hrál častěji ve středu zálohy než na stoperu,“ přiznal. Role defenzivního štítu mu ale nevadí. „Dostanu se častěji k bráně, což je dobré. Občas se však zasouvám mezi stopery, takže se nedá říct, že bychom vzadu hráli vyloženě na tři obránce,“ upozornil Kovář.

V sezoně 2007/2008 trápila Daňka střelecká potence útočníků. Nyní by to prý mohlo být lepší. „Přišel mladý Vrťo a na Traxlovi je vidět, že má formu,“ prohlásil a dodal, že své určitě bude chtít i Koštuřík, který se v přípravě jevil dobře.

Pravděpodobná sestava Fulneku: J. Pospěch – Král, Švec, R. Krása, Michal Vyskočil – Vajda, Slončík, Kovář, M. Pavlík - Vrťo, Traxl (Lukaštík).