Pod jeho vedením zahájilo přípravu také několik hráčů, ještě loni druholigového kádru, Jiří Pospěch, Ondřej Lang, Marek Sokol, Karel Krása, Tomáš Otýpka, Aleš Bitomský a Ondra Štůrala.

Jak uvedly internetové stránky klubu, do přípravy se zapojilo dalších osmnáct hráčů, převážně z regionu, přičemž, podle vedení, není vyloučena zkouška dalších.

„Kolem fotbalu se pohybuji od dětství. Jednak jsem jej dlouho hrál a od roku 1999 jsem zastával funkci manažera, kdy jsem spolupracoval s kolegy převážně ze zahraničí. Mimochodem, jsem pro Fulnek svého času zařizoval také soustředění v Rakousku,“ prozradil nový trenér Fulneku, Jiří Míka, a popsal, jak probíhaly námluvy s nyní třetiligovým celkem:

„Jsem držitelem A licence. Před letní přípravou mě oslovil pan Jakubek, zda bych Fulnek nepřevzal jako trenér. Byl jsem zrovna s Boleslaví na soustředění v Rakousku, ale po chvilkovém uvážení jsem na nabídku přikývl.“ Podle jeho slov sehrál Fulnek ve druhé lize významnou úlohu.

„Přítomnost Fulneku ve druhé lize byla pro celou soutěž oživením, protože šlo o kvalitní celek. Bohužel, situace se vyvinula tak, jak se vyvinula,“ poukázal trenér.

To, zda je odlišná příprava na sezonu po postupu či sestupu, vidí jasně. „Hlavní rozdíl v našem případě je takový, že ze základního kádru nezůstal v týmu prakticky nikdo. Jediní, kdo zůstávají jsou Marek Sokol a Jirka Pospěch, jinak jde o kluky od osmnácti do pětadvaceti let,“ přiblížil Míka a pokračoval:

„Přesto věřím, že se nám podaří vybrat takový kolektiv, který nejenom ukáže, že na to má, ale ukáže, že hrát umí, a že chce budovat svou budoucí kariéru.“ Přesto nejde o poslední posily. „Tým doplnil Radim Sáblik, jako zkušený hráč do obrany, a v útoku chci dát prostor Martinu Hanusovi,“ nastínil kouč a dodal: „Kolem těchto pilířů poskládáme mladé hráče.“

Kouč musí řešit ale jeden problém, který řešili i jeho předchůdci. Záložní tým totiž hrál o dost nižší soutěž. Navíc, rezervní mužstvo, které hrálo I. A třídu, se osamostatnilo, a transformovalo se do nové obchodní společnosti. Soutěž bude hrát jako samostatný fotbalový klub. Hlavičku B mužstva bude mít nyní dřívější C tým, hrající okresní přebor OFS Nový Jičín.

„Jsme s vedením domluvení tak, že v kádru budeme mít osmnáct hráčů plus dva brankáře a v případě potřeby sáhneme do dorostu, kde jsou talentovaní hráči. Doufáme, že i oni budou chtít ukázat, že mají na to, hrát minimálně třetí ligu,“ řekl trenér.

Podle jeho slov je nálada po sestupu lepší a sám přiznává, že třetí liga je stále kvalitní soutěž. „Po absolvování přípravy, kdy jsme ve fázi dolaďování, panuje v týmu optimistická atmosféra. Přestože se hráči stále poznávají, věřím, že budeme na tom psychicky do začátku sezony na ideální úrovni,“ uzavřel kouč. Hráči pod jeho vedením absolvovali hrubou přípravu, a protože start soutěže již prakticky klepe na dveře, dolaďuje manšaft herní záležitosti.

V rámci přípravy navíc naordinoval kouč svým svěřencům osm přípravných střetnutí. Nyní odehrají hráči Fulneku 29. července utkání v Dolním Benešově (17.00), 30. července od 17 hodin nastoupí na hřišti divizních Jakubčovic a 1. srpna uzavřou herní přípravu na hřišti Frenštátu pod Radhoštěm (17.00).

Z výsledků přípravných střetnutí: Fulnek - Hranice na Moravě 2:1, Wodzislaw Slonski - Fulnek 1:5, Mikulovice - Fulnek 3:2, Fulnek - Polonaka 3:0 a Kravaře - Fulnek 1:1.