1. HFK OLOMOUC – FOTBAL FULNEK 2:1 (2:1)

Přitom to byli právě hosté, kdo do zápasu vstoupil lépe. Už v 9. minutě zaspala obrana domácích, když po dlouhém autu nechala na zadní tyči trestuhodně volného Sáblika, který poslal Fulnek do překvapivého vedení. „To bylo velice pozitivní,“ těšilo trenéra Jiřího Miku, který si odbyl premiéru na lavičce Fulneku.

Jenže netěšilo na dlouho. „Dvacet minut na to jsme měli další gólovku, kdy šel náš hráč sám na gólmana, ale neproměnil. A za minutu jsme dostali na 1:1,“ popisoval fulnecký kouč. Nejprve totiž zazdil hostující Vávra tutovku, když tváří v tvář neuspěl proti gólmanovi Šromovi v bráně HFK. A pravidlo „nedáš – dostaneš“ platilo i tentokrát.

Ve 29. minutě z přímého kopu milimetrovým pasem našel Brazilec Costa na malém vápně hlavu Rudolfa Obala, který svůj první soutěžní start v holickém dresu okořenil první brankou. Holice tak potvrdila svoji herní převahu a zaslouženě vyrovnala.

Za dalších šest minut bylo na holickém stadionu ještě veseleji. Ve vápně byl sražen záložník Filipský a rozhodčí Paták nařídil penaltu. Tu s přehledem proměnil stoper Lukášek a HFK tak vývoj zápasu dokonale otočil. To, samozřejmě, potěšilo trenéra domácích Miroslava Kouřila.

„Vím, že zápasy budou probíhat tak, že budeme mít více ze hry. Nesmíme ale dostávat první góly, protože o to je to potom těžší. Ale pokud budeme my ti první, co dají gól, a já věřím, že to bude většina utkání, potom to bude mít hladší průběh, než to mělo dnes,“ řekl domácí kouč po utkání.

Druhý poločas už moc fotbalových momentů nepřinášel. Za zmínku tak stojí snad jen situace z 55. minuty, kdy zadák Zlatohlavý trefil po rohovém kopu břevno fulnecké brány. O střelbu se snažil kapitán domácích, Tomáš Vajda, který dvakrát nepříjemně ohrozil Pospěcha v bráně Fulneku.

„Jednoznačně se potvrdilo, jak těžký soupeř nás čekal a jak těžká soutěž to pro nás bude. I když vím, že asi budeme patřit k nejlepším týmům,“ zamyslel se Kouřil.
To hostující kouč mohl být s výkonem svého týmu, až na porážku, spokojený. „Myslím, že jsme tady celkem příjemně překvapili. Vytvořili jsme si šance. Tu na 2:0 jsme, bohužel, neproměnili. Kdyby se tak stalo, zápas by asi vypadal jinak. Ale, na kdyby se nehraje,“ nehledal Mika výmluvy. „Zápas byl těžký už z toho hlediska, že jsme nastoupili proti nejlepšímu mužstvu v soutěži. HFK tlačil a dokazoval, že to bude tým, který postoupí. Alespoň já si to myslím,“ prozradil Mika.

Jeho svěřence však zřejmě čekají úplně jiné starosti. „Naším prvořadým cílem je zachránit se ve třetí lize,“ uznal fulnecký kouč. Může ho tak těšit alespoň fakt, že se ve Fulneku začíná stabilizovat neutěšená finanční situace. „Do klubu vstoupil nový finanční partner. Takže se to urovnává, začalo se sice pozdě, mužstvo je mladé, ale uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál,“ dodal na závěr.

Branky: 29. Obal, 36. Lukášek – 9. Sáblik.
Rozhodčí: Paták – Pochylý, Plesar. ŽK: 53. Čtvrtníček (1. HFK). Díváků: 515.
1. HFK Olomouc: Šrom – Dadák, Lukášek, Zlatohlavý, Vajda – Šturma (78. Salatin), Čtvrtníček, Costa (88. Krejčí), Filipský – Obal (77. Žondra), Zedníček.
Fotbal Fulnek: Pospěch – Vlk (69. Šrom), Burian, Sáblik, Šmíd – Sokol (76. Dutka), Wludyka, Lang, Vávra – Holaň (56. Seidler), Mooc.