S působením ve třetí lize přišel i nový trenér Jiří Mika. „Mluvit před sezonou o nějakých ambicích je složité. Kádr je až na dva, tři zkušené hráče úplně nový a mladý. Přesto doufám, že se nám podaří produkovat dobrý fotbal a udržet soutěž i pro další sezonu,“ přiznal trenér Mika.

Podle jeho slov nelze tvrdit, že tým sestupující z vyšší ligy je vždy favoritem v nižší soutěži. „Pokud to je ale jako HFK Olomouc, který taky sestoupil do MSFL, ale zachoval druholigový kádr i podmínky, tak favoritem určitě je,“ vysvětlil Mika a dodal: „Druhá liga je profesionální soutěž, kdy se hráči fotbalem živý. Nyní kluci pracují a při tom hrají fotbal.“

Letní příprava však na souhru nově vzniklého týmu stačit nemusí. „Je to krátká doba, takže hráči musí odehrát ještě několik zápasů, než si na sebe více zvyknou a než pochopí co můžou od každého čekat,“ dodal trenér.

K rychlejšímu průběhu souhry by měli pomoci i posily, zvláště pak z druholigového Hlučína, který si z druhé ligy na jednu sezonu odskočil právě do MSFL a nyní je zpět ve druhé lize. „Sáblík i Hanus jsou zkušení borci, kteří by mohli, a já doufám, že určitě pomůžou. Mladí hráči se od nich mohou mnohému naučit,“ uzavřel trenér Jiří Mika.