Hosté, kteří již ve středu odehrají finálový duel ve finále Poháru ČMFS byly v úvodu aktivnější. Již ve 13. minutě mohl skórovat Chmelíček po přihrávce Korduly, ale jeho pokus skvěle vytlačil domácí Pospěch nad bránu.

Za další čtyři minuty vyzkoušel pozornost domácího gólmana Perůtka, ale ani on neuspěl. Přestože ofenzivní výpady Slovácka se zdály být nebezpečné, defenfivní taktika Fulneku slavila úspěch.

Druhý poločas se nesdl v podobném duchu. Hosté zkoušeli útočné výpady, ale co nezastavila obrana Fulneku, pochytal skvěle hrající gólman Pospěch. S přibývajícím časem museli hosté, pokud pomýšleli na vítězství, začít riskovat. Z čtyřčlenné obranné lajny se stáhl z netradičního postu Kazár do zálohy a hosté hráli pouze na tři obránce.

To, že se tento tah vyplatil, se ukázalo v 76. minutě. Rychlý protiútok a následné přečíslení domácích zužitkoval střelou k tyči Sládek – 0:1. Autor jedinné branky se mohl prosadit v samotném závěru, ale domácí gólman byl rázně proti. Ani domácí družina nezůstávala pozadu, ale jejich útočné výpady branku nepřinesly.

Tomáš Chlebek (Fulnek)

Je to škoda. Dostali jsme branku z nepozornosti. Nepokryli jsme hráče a hosté šli svou dobrou kombinaci do vedení. Poté jsme hráli na tří obránce a trochu riskovali. Mysleli jsme, že bychom dnes ten bod urvat mohli a byli jsme k němu opravdu blízko. Je potěšitelné, že nás soupeři hodnotí jako nepříjemného protivníka. Dnes jsme spoléhali na standardní situace, protože jsme věděli, že Slovácku chybí hráči kteří tuto činnost umí. Žádal jsem hráče, aby si dávali pozor na karty. Do příštího utkání v Ústí tak nenastoupí Krása a Schulmeister.

Josef Mazura (Slovácko)

Potřebovali jsme dnes vyhrát a udělat tři body. V tom to bylo těžké. Myslím si ale, že jsme Fulnek do ničeho vážného nepustili. Škoda jen, že jsme nedali dříve branku, protože první poločas jsme měli kolem čtyř šancí na vstřelení branky, které jsme bohužel nevyužili. Byli jsme pak trochu nervózní, ale dali jsme branku a vyhráli. Nyní se konečně mohu věnovat poháru. Teplice uvidíme na DVD, takže si k tomu musíme sednout a vyšpekulovat nějakou taktiku.

Fotbal, II. liga, 27. kolo, Fulnek - Slovácko

Fotbal Fulnek – 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)

branka: 76. Sládek, ŽK: R. Krása, Schulmeister (oba Fulnek), rozhodčí: Adámek – Večeřa, Čecháček, diváci: 205.

Fulnek: Pospěch – Vaculín, R. Krása, Sedlák, Sokol, Schulmeister, Janoviak, Solnický, Bitomský (83. Lang), Blažek (75. Ďurica), Huvar. Trenér Tomáš Chlebek

Slovácko: Filipko – Kordula, Fujerik (72. Ondřejka), Kazár, Holub (53. Sládek), Čtvrtníček, Perůtka, Chmelíček, Hrotek (53. Stýskala), Šimáček, Randa. Trenér Josef Mazura