Fulnek řádí na brněnských trávnících

Fulnek - Fotbalistům Fulneku se na brněnských trávnících evidentně daří. Po výhře na hřišti týmu FC Dosta Bystrc-Kníničky, vyhráli i v sobotním utkání 11. kola Moravskoslezské fotbalové ligy, tentokrát v Líšni. Po 26 zápasech si Fulnek vybojoval čisté konto, které naposledy zaznamenal v loňské sezoně, coby druholigový celek, proti Ústí nad Labem.

18.10.2009

Fotbal FulnekFoto: Fotbal Fulnek

SK Líšen – Fotbal Fulnek 0:1 (0:0)

Vyrovnaná hra od úvodního hvizdu byla plná šancí na obou stranách. Již ve 26. minutě zahrozili hosté, hned z následného protiútoku domácí. Po dalších šancích Fulneku přišel závar před fulneckou bránou, ale Šudoma poslal míč jen vedle tyče. Největší šanci prvního poločasu si vypracovali domácí, kteří těsně před odchodem do šaten mohli jít do vedení. Nejprve Oprchal nastřelil fulneckého Pospěcha, který se následně vyznamenal při střele Beleje.

Akci jako přes kopírák pak předvedli v 52. minutě hosté, ale tentokrát si Sedmidubský poradil se střelami fulneckého Vlka a Wludyky. Narůstající tlak Fulneku pak Vlk v 54. minutě přetavil v úvodní branku – 0:1. Hned vzápětí mohl srovnat Jaroš, ale jeho projektil nastřelil pouze tyč fulnecké brány.

Jiří Mika (Fulnek): Podali jsme, jako v posledních zápasech pravidelně, velice dobrý výkon, vytvořili jsme si dost šancí, ale tentokrát jsme neudělali žádnou individuální chybu, která by nás stála vítězství. Vzadu jsme uhráli nulu, což je taky důležité, nicméně to pramení právě z toho, že jsme nedělali individuální chyby, které nás dříve stály body. Po dlouhé době jsme vyhráli, i proto bude celý nadcházející týden v lepší pohodě. Kluci vidí, že to jde, ale bylo by vhodné to potvrdit doma se Zábřehem.

Branka: 54. Vlk, ŽK: Nosko – Vávra, Pospěch, rozhodčí: Chramcov – Hulcký, Ondráš

Líšeň: Sedmidubský – Kolář, Čampa, Široký, Oprchal, Křap, Polák (83. Konrád), Nosko, Belej (78. Hebron), Jaroš, Šudoma (75. Dupala). Trenér Róbert Kafka

Fulnek: Pospěch – Dutka, Grussmann, Burián, Vlk – Sokol, Wludyka (90+1. Šmíd), Hanus, Seidler (74. Šrom), Vávra – Mooc (87. Holáň). Trenér Jiří Mika