Domácí tým, Hájek a synové, začíná novou sezonu 9. srpna v soutěži Moravskoslezské divize. Fulnečtí sestoupili z II. ligy a 8. srpna vstupují do nového ročníku, v němž si zahrají Moravskoslezskou fotbalovou ligu.

Utkání bylo po celou dobu téměř vyrovnané. V prvním poločase lépe útočili domácí, kteří si v celém zápase vytvořili pár šancí, avšak Pospěch v bráně Fulneku byl neomylný. Ve druhé části hry, znovu po vyrovnaném průběhu, se k větší aktivitě přiměli Fulnečtí.

V 83. minutě trefil přesně bránu domácího gólmana Jan Šindelář. Po tomto gólu Fulnečtí ožili a zasypali domácí branku hned třemi střelami. Jakubčovice pak měly svou šanci především po zahrání rohového kopu. Na žádné straně se však již gólová situace nezrodila, a tak hráči Fotbalu Fulnek odešli do šaten s nejtěsnější možnou výhrou.

Utkání zhodnotili oba trenéři. „My jsme spokojeni, soupeř byl těžký. Pro nás je to zkouška, začínáme divizi. Dneska jsme protočili všechny hráče, ať si zahrají všichni,“ uvedl trenér Jakubčovic Jan Baránek. „V sobotu máme generálku na divizi, už to budeme chtít stabilizovat. Na soutěž se těšíme a snad jsme dobře připraveni,“ dodal.

Jiří Míka, trenér Fulneku, zápas označil, jako velmi vyrovnaný. „Šťastná výhra 1:0. Naše hra v prvním poločase byla špatná. Jakubčovice nás přehrávaly, my jsme se zlepšili až v druhé půlce. Ale byl to vyrovnaný, remízový zápas, který jsme šťastně vyhráli,“ řekl Míka.

Hájek a synové Jakubčovice – Fotbal Fulnek 0:1 (0:0)
Branka: 83. Jan Šindelář

Jakubčovice: Humpel, Anděl, Molnár D., Jašek, Dresler, Moravčík, Bitta, Šot, Molnár K., Jahoda, Bezděk – Richter, Schreier, Chudík, Pavelka, Šťastný, Blaževič, Gračanin. Trenér Jan Baránek
Fulnek: Pospěch, Rozsypal, Burian, Wludyka, Sokol, Krčmařík, Lang, Mooc, Sáblík, Seidler, Šindelář – Vávra, Šmíd, Šrom, Solnický, Vlk, Hanus. Trenér Jiří Míka