Hned od začátku bylo jasné, že Frenštát bude mít obtížnou práci, nehledě na to, že ve Stachovicích byl více domácí Fulnek, který zde hrává své přípravné zápasy. Prakticky celý první poločas to bylo o tom, kdy dá Fulnek branku. Frenštátská ofenzíva se ze své poloviny dostávala pouze z rychlých protiútoků, které převážně zastavila obrana. Naopak, defenzíva Frenštátu dlouho odolávala. Až v jednominutovém nastavení první půle vběhl do šestnáctky Slončík, byl stažen a za protestů a nelibosti Frenštátských se kopal pokutový kop. Ten s naprostým přehledem proměnil Michal Kovář – 0:1.

Druhý poločas se brankostroj Fulneku rozjel naplno. V 59. minutě si střelu Vajdy nešťastně srazil do vlastní brány Sládeček – 0:2. Po pěti minutách přišla nejhezčí akce zápasu. Slončík si v běhu narazil s Traxlem, zavezl do velkého vápna a přesnou střelou k tyči zvýšil – 0:3. Frenštátští fotbalisté zbraně neskládali, ale na nějaké zdramatizování již síly nenašli. Definitivní tečku za zápasem vystavil v 78. minutě Traxl, který využil zmatku mezi obránci a přehodil padajícího Sváčka – 0:4.

„To, že Fulnek nakonec vyhraje, bylo jasné určitě každému. Když hraje profesionál s amatérem musí to by znát. Bylo by spíš smutné, kdyby tomu tak nebylo. Fulnek již prakticky vylaďuje sestavu na druhou ligu, my jsme zatím absolvovali hrubou přípravu,“ řekl trenér Frenštátu Marián Bedrich a dodal: „Když si vezmu, že většina hráčů odehrála pohárové střetnutí po noční směně a rozhodčí pak celkem nešetrně posoudí pokutový kop, je mi jich trochu líto. Nechci tady brečet, prohráli jsme zaslouženě, ale tohle se nedělá.“

I tak může být, podle jeho slov, s něčím spokojen. „Samozřejmě, sestava se do začátku divize ještě změní. Byl to dnes pro nás test, takže jsme mohli pouze získat,“ vysvětlil Bedrich.

„S výsledkem určitě spokojeni jsme. Po celé utkání jsme jednoznačně na hřišti vévodili a diktovali tempo. Jedinou vadou na kráse bylo, že jsme měli v prvním poločase nespočet brankových příležitostí, které jsme neproměňovali a kombinace byla někdy až přehnaná. Měli jsme se více tlačit do koncovky a chyběla střelba ze střední vzdálenosti,“ zhodnotil trenér Fulneku, Václav Daněk, a uzavřel: „Na druhé straně musím přiznat, že jsme to tempo udrželi po celý zápas. Měli jsme hru pod kontrolou a dobře kombinovali. Nebylo to ještě úplně ideální, ale jsme spokojeni.“