Fulnek zvládl pouze poločas

Fulnek /FOTOGALERIE/ - Na Fulnecký stadion zavítal, v rámci předehrávaného 15. kola Moravskoslezské fotbalové ligy, tým Slavičína. Domácí partii rozjeli dobře, když po poločase vedli, z vítězství se ale radovali hosté.

18.9.2009

Fotbalisté Fulneku (v oranžovém) nestačili v předehrávaném 15. kole na Slavičín. Přestože vyhráli poločas, tři body si odvezli hosté.Foto: Deník/Jan Kešelák

Fotbal Fulnek – FC TVD Slavičín 1:2 (1:0)

Hned od začátku bylo patrné, že diváci uvidí bojovné utkání s vyčkáváním na chyby soupeře. Tu první využili domácí. Ve 28. minutě poslala nevýraznou malou domů slavičínská obrana. Za míčem vystartoval fulnecký Hanus a proti němu hostující gólman Mendl. Ten byl u míče dříve, ale odkopl jej tak nešťastně, že se od Hanuse odrazil přímo do brány – 1:0. Poté se na hřiště spustil hustý déšť, který skončil s odchodem hráčů do šaten.

Druhá půle se nesla v podobném duchu jako první. Přesto se hosté dočkali. V 63. minutě srovnal hlavou Otépka, který se nejlépe zorientoval v závaru před domácí branou – 1:1. A pak to začalo. Nabuzení hosté i rozzlobení domácí chtěli rozhodnout. Fyzicky náročný fotbal „nahoru-dolů“ který vyplňoval jeden protiútok za druhým, zvedal trenéry obou soupeřů ze sedačky. Rozuzlení přišlo v 76. minutě. Po pravé straně vyrazil hostující kapitán Švach. Svým přesným centrem našel osamoceného Kříže, který hlavou rozhodl – 1:2.

Jiří Mika (Fulnek): První poločas byl do značné míry vyrovnaný. Soupeř měl sice menší územní převahu, ale nevytvořil si šance. Nám chybělo k dohrávání šanci vždy jen pár centimetrů. Poté jsme ale potrestali chybu soupeře a šli do vedení. Ve druhé části nás soupeř herně předčil, ale vyrovnávací branku jsme jim darovali sami. Byl to zlomový moment zápasu. To že se hrálo netradičně ve středu nehrálo žádnou roli. Hráči začínají chápat, že tak, jak darujeme soupeři šance, nám je nedaruje nikdo.

Ladislav Straka (Slavičín): Spokojenost po utkání je maximální. První poločas byl z naší strany dobrý. Do obdržené branky jsme dokonce měli i více ze hry. Inkasovaná branka nás zbrzdila a do konce poločasu jsme se z toho nedokázali vzpamatovat. O poločase jsme se rozhodli, že budeme hrát, jako by to bylo bez branek a druhá půle byla zcela v naší režii. Navíc jsme dali dvě branky, takže si myslím, že naše vítězství bylo zcela spravedlivé. Dnes jsme trochu sázeli na fyzičku, protože Fulnek většinou prohrává druhé poločasy. byla to správná volba.

Branky: 28. hanus – 63. Otépka, 76. Kříž, ŽK: Sokol – Fábry, Otépka, rozhodčí: Šalata – Proske, Viščor, diváci: 203

Fulnek: J. Pospěch – Sokol, S. Burián, Sáblík, M. Šrom (89. Šmíd) – Seidler, Vávra, R. Grussmann, Wludyka (84. J. Šrom) – Hanus (66. Lang), Mooc. Trenér Jiří Mika

Slavičín: Mendl – Fábry, Šamánek, Bělaška, Otépka – Švach (90+1 Šála), Lysáček, Hnaníček, Školník – Kříž (85. Samko), Holek (55. Železník). Trenér Ladislav Straka

18.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

PETŘVALDŠTÍ fotbalisté (v bílém) prohráli venku podruhé v řadě.

I. B třída, sk. B: Petřvald padl ve Strahovicích. Čelo se vzdaluje

Souhrn I. B třídy, sk. D: V Tiché se po emotivním závěru body dělily

Fulnecká mašina neklopýtla ani při derby v Odrách, kde se však výhra 4:2 nerodila lehce. Důležitý body uhrál Starý Jičín, který doma přetlačil Kopřivnici 3:2.

Představujeme prvňáčky ze Základní školy Komenského 68, Nový Jičín

Deník přináší další díl seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol Novojičínska, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku.

Vojáci opětovali palbu. Aktivní zálohy střežily a bránily důležité objekty

/FOTOGALERIE/ Militantní skupiny vysazené v kraji s cílem škodit zajišťovali a v případě přepadení nebo léček palbou ničili záložáci spadající pod Krajské vojenské velitelství Ostrava. I to měli v náplni cvičení Safeguard 2017.

Čáp Václav zatím doletěl do Turecka. Kde přezimuje?

Potomek nelétavého páru čápu černých ze Záchranné stanice v Bartošovicích byl vypuštěn na konci srpna.