Hlučínský Erich Cviertna přiznal, že jeho tým měl v sobotu dopoledne na stadionu ve Fulneku obrovské štěstí. „Byli jsme pod tlakem, protože potřebujeme vyhrávat. Domácí se ale o vítězství připravili sami, protože měli tři obrovské šance, které nezužitkovali,“ oddychl si hlučínský trenér. V zahazování šancí vynikal především záložník Jakubčovic Roman Fischer, jenž stál dvakrát před hlučínským brankářem Kosmálem úplně sám a ani jednou neuspěl. „Brankář Hlučína podal mimořádný výkon,“ přiznal domácí lodivod Günter Bittengel. „Tak to prostě ve fotbale někdy bývá.

Hosté si mimo trestného kopu Veselého do břevna žádnou šanci nevytvořili, a přesto si nakonec vezou domů tři body. Stalo se přesně to, čeho jsme se obávali a v Čechách se tento výsledek bude těžce vysvětlovat. Ale kdo tu byl, viděl, že můj tým dal do utkání všechno. Soupeř to přečkal a měl štěstí. Někteří lidé budou spekulovat, že jsme to Hlučínu pustili, ale já vím, že to tak nebylo a za mně nikdy nebude,“ zdůraznil Bittengel.

Jakubčovice v posledních dvou kolech hrají se soupeři Hlučína v boji o záchranu. Příští pondělí hostí doma Třinec a v posledním kole pojedou do Vítkovic. Hlučínští jim tak budou asi hodně fandit. Sami hrají taky utkání s regionálními rivaly. Nejdříve s Opavou a končí v Třinci. „My máme starosti sami se sebou. Máme potíže s pravou stranou, kde dnes hrál útočník Havlíček, v poločase tam pak šel Volek. Navíc se nám zranil Sáblík, který má asi zlomenou klíční kost,“ popsal Cviertna, kterému vadí špatná hra útočníků. „Nehrají to, co bychom potřebovali, neudrží míč a naše hra je hodně o obraně a brankáři. Musíme dřít až do konce soutěže a pokusit se to zvládnout,“ dodal.

Jakubčovice první ze tří derby nezvládly. „Věřím, že to kluky nijak nepoznamená. Musíme hrát na vítězství. Věřím, že v dalších zápasech vytvořené šance dokážeme proměnit a vyhrát. Hrajeme za sebe, nikomu nechceme nic darovat ani za nikoho bojovat,“ uzavřel Bittengel.