Pikantností ale zůstalo, že fulneckou bránu hájil Jiří Pospěch a naopak v dresu Dukly ho svou útočnou činností ohrožoval kamarád Pavel Kunc.

„Věděli jsme, že si Dukla bude chtít odvézt minimálně bod a odevzdaně určitě nehráli,“ prohlásil fulnecký strážce brány a pokračoval: „Hráli velmi pohledně, a dokonce nás místy přehrávali. Utkání bylo z obou stran velmi bojovné a řekl bych, že bylo možná i remízové. V každém případě jsme za tři body velmi rádi, protože to byl náš cíl.“

Vyjádřil se také, jak se cítil, když proti němu nastoupili jeho kamarádi, kteří byli ještě minulý rok spoluhráči. „Známe se, to určitě, ale při takových střetnutích jde na hřišti vše stranou. Každý se soustředí na svůj výkon. Ale před zápasem jsme se pozdravili. Rád jsem kluky viděl. Ale jak říkám během utkání to jsou soupeři. Takže ani žádné hecovačky nebo sázky nebyly. Uvažovali jsme, že bychom něco vymysleli, ale nakonec z toho sešlo,“ prozradil.

„Určitě jsem si ale dával pozor. Třeba Pavel Kunc je hráč, který umí vystřelit jak pravou, tak levou nohou. Navíc je dobrý hlavičkář, a právě toho jsem se snažil využít. Zkrátka, některé hráče znám, vím, co umí, a proto jsem se snažil využít toho, co o nich vím, aby mě třeba nějak nepřekvapili,“ vysvětlil Pospěch.

„Přijeli jsme si alespoň pro bod, ale po průběhu utkání jsme za porážku naštvaní,“ řekl útočník pražské Dukly Pavel Kunc a pokračoval: „Chtěli jsme využít problémů, které nyní Fulnek postihly. Byl to vyrovnaný zápas. Domácí z jedné větší šance dali branku a nám se to, přestože jsme nějaké tutovky měli, nepodařilo.“

Také on potvrdil, že na vzájemnou rivalitu nemyslel. „O derby ani tak nešlo, snad jedině tím, že jsme některé kluky znali. Vyhecovanější to trochu bylo, ale v každém utkání se snažíte hrát na plno a je jedno, proti komu nastoupíte.