Jak to vypadá s vaším angažmá ve Fulneku?

Zatím je to stále v jednání. Myslím si ale, že s trenérem, mým mateřským klubem i co se týká ostatních věcí jsme domluveni. Nyní se už zbývá jen domluvit na konkrétních podmínkách.

Proti Fulneku jste nastoupil na podzim v dresu Vítkovic. A tenkrát jste jasně prohráli.

Fulnek proletěl suverénně již třetí ligou, takže jsme věděli, že půjde o fotbalové mužstvo. Doma nás přehráli, protože jsme nezvládli začátek, kdy jsme obdrželi dvě branky a bylo po zápase.

Co říkáte na mužstvo samotné?

Kádr je opravdu dobrý. Je dobře složený, na jedné straně zkušenými, na druhé mladými hráči. Po fotbalové stránce je to hodně kvalitní mužstvo.

Takže hrát zde bude jistě motivující.

Určitě. Hrát se zkušenými hráči jako Slončík, Kovář nebo Vajda mluví samo o sobě. Myslím si taky, že bych do mužstva mohl zapadnout.

Co říkáte na rozdíl domácích a venkovních utkání Fulneku?

(Smích). Nevím, co bych na to řekl. Venku jsem je hrát zatím neviděl, zato jsem zhlédl tři domácí utkání a třikrát hráli výborně.

Jak vnímáte atmosféru v týmu?

Výborná. Je začátek přípravy, nálada je dobrá a vládne optimismus. Myslím si, že každý ví, o co tady jde, a že každý se bude chtít porvat o postup do ligy. Uděláme pro to maximum.

Váš rozjezd ale zastavilo zranění…

Před rokem v zimě jsem si poranil koleno a skoro půl roku jsem nehrál. Vlétě jsem se začal dávat do kupy, ale už bych nestihl začátek ligy, tak jsem šel na hostování do Vítkovic.

Proč tato soutěž?

Měl jsem i nabídky z ligy, ale dal jsem přednost rozehrát se ve druhé lize, protože začínala později než liga první a mohl jsem tak dohnat tréninkovou ztrátu. Chtěl jsem hlavně odehrát všechny podzimní zápasy, abych to koleno pravidelně zatížil. Nyní jsem již stoprocentně v pořádku.

 

Libor Baláž

Post: záloha/útok

Věk: 30 let

Výška: 182 cm

Váha: 77 kg

Dosavadní působiště: Spartak Zbýšov, SK LeRK Brno/Prostějov (1995 až 2000), FC Bohemians Praha (2000 až 2004), 1. FC Brno (2004 až 2006), SK Dynamo České Budějovice (2006), FC Vysočina Jihlava (2007), FC Vítkovice (2007).