Fulnecký dres oblékli nejen posily z Jakubčovic, brankář Pospěch a obránce Doležal, ale na zkoušku také Drozd z ostravského Baníku, Gajdošík z Interu Bratislava a Baranay ze slovenského Trenčína.

Do první velké šance se po čtvrt hodině dostali hosté. Slončík přihrál do uličky Vajdovi, který hledal v lepší pozici Koštuříka. Ten ale centrovaný balon nezpracoval přesně. Olomouci hrozba nestačila. Ne že by se netlačila před gólmana Blahu, ale nedokázala přesně zakončovat. Ve 27. minutě to byl naopak kanonýr Fulneku Koštuřík, který využil odražené střely Kováře od tyče a bez větších problémů překonal Drobisze v domácí bráně. Za sedm minut to bylo pro svěřence trenéra Václava Daňka 2:0, zásluhu na tom měl Smetana, který rozvlnil síť za Drobiszem hlavou po centru z levé strany.

Do druhé půle poslal více čerstvých sil olomoucký lodivod Martin Pulpit, ale nebylo mu to nic platné. Z převahy vytěžili pouze šanci Pulkerta, Janotkův pokus, který skončil až za branou a pár minut před koncem zahodila možnost skórovat brazilská akvizice Bueno. Střílel nepřesně a k tomu ještě z ofsajdu. Druhé přípravné utkání sehraje Fulnek v Žimrovicích zítra, v úterý 3. července, od 18 hodin proti slovenské Staré Ľubovni.

Branky: 27. Koštuřík, 34. Smetana, ŽK: Michal Vyskočil, Fiala (oba Fulnek), rozhodčí: Vysloužil - Horák, Kubica.

Olomouc, 1. poločas: Drobisz - Randa, Šuškavčevič, Komárek, Vepřek - Kaščák, Melinho, Štěpán, Hořava – V. Schulmeister, Hubník, 2. poločas: Vojáček - Jurkič, Škerle, Šedivý, Jindřišek – Onofrej, Rossi, Bajer, Janotka - Pulkert, Bueno. Trenér Martin Pulpit

Fulnek, 1. poločas: Blaha – Michal Vyskočil, Gajdošík, Kovář, P. Drozd - Baranay, Slončík, P. Dittrich, Vajda - Smetana, Koštuřík, 2. poločas: J. Pospěch – Michal Vyskočil, Gajdošík, Doležal, Skála - Fiala, Pavlík, P. Dittrich, Seman - Košturík, Malohlava. Trenér Václav Daněk