Ostravané sice měli míč častěji v držení, ale první velkou možnost měli po pětadvaceti minutách domácí, když se do šance řítil mladík Staněk, ale Chmiel jeho pokus dokázal zneškodnit. Na druhé straně se zaskvěl vítkovický odchovanec Ognyanov, jenž nejprve vyrazil hlavičku urostlého forvarda Žondry, který měl při následné dorážce na kopačce stoprocentní gólovku, ale i jeho druhý pokus dokázal novojičínský brankář se štěstím zpacifikovat.

Hostující soubor trenéra Ludevíta Grmely šel nakonec do vedení až těsně před přestávkou, když Kučera nejprve orazítkoval tyč, ale odražený míč už poté stejný hráč úspěšně dorazil do sítě. Střelec vedoucí vítkovické branky byl i druhého gólového momentu, když ho v pokutovém území nedovoleně zastavil Pokorný a následovala penalta. K té se postavil sedmnáctiletý dorostenec Moučka, na jehož pokus si sice Tichánek sáhl, ale soupeřově vedení 2:0 nezabránil.

„Z naší strany to nebylo špatné. Je jasné, že soupeř má vyšší kvalitu, ale myslím si, že jsme v obou poločasech odvedli vcelku dobrý výkon, i když se soupeř nakonec dvakrát prosadil,“ hodnotil duel novojičínský kouč Pavel Hajný, jemuž scházel pouze zraněný Opatřil. „Vítkovice měly územní převahu, ale nejednalo se o nějaký soustavný tlak. Přístup hráčů byl dobrý a náš výkon solidní,“ dodal zkušený trenér.

Druholigové Vítkovice, za které nastoupily i posily Chmiel, Pašek či Žondra, si do Nového Jičína odskočily ze soustředění ve Valašském Meziříčí. „Zápas jednoznačně splnil svůj účel. Chtěli jsme a nakonec jsme i viděli hráče v únavě. Většina z nich reagovala velmi dobře. Jen je škoda, že jsme neproměnili více nabídnutých šancí,“ řekl k utkání asistent vítkovického trenéra Grmely Roman Vojvodík.

Novojičínský FK čeká v pořadí třetí přípravný duel už v sobotu od 10.15 hodin, kdy na vlastní umělé trávě hostí lídra krajského přeboru z Heřmanic.

FK NOVÝ JIČÍN – MFK VÍTKOVICE 0:2 (0:1)

Branky: 39. Kučera, 73. Moučka z pen. Rozhodčí: Částečka – Hykl, Bartoš. Diváci: 70.

FK Nový Jičín: Ognyanov (46. Tichánek) – Wolf, Malina (46. Javorek), Nippert, Kiss Farkas (46. Pokorný) – Kalich (70. Klepáč), Švec, Juříček, P. Macíček (46. Uhlíř) – Staněk (65. Urbanovský), Pyclík. Trenér: Hajný.

MFK Vítkovice: Chmiel (46. Netolička) – Prajza, Mikula (46. Zukal), Twardzik, Hýbl – Pašek (46. Moučka), Ožvolda, Bzirský (46. – 63. Motyčka), Kučera – Okleštěk (46. Mrázek), Žondra (46. Myšinský). Trenér: Grmela.