Znají se už dlouhá léta, v týdnu před vzájemným zápasem však mezi nimi žádné telefonické škádlení neproběhlo. „Já takové hecování nemám moc rád. S Pavlem si občas zavoláme, ale před dnešním zápasem, to určitě ne,“ říká ostřílený hráč Fulneku Tomáš Vajda. Jeho slova potvrzuje i domácí kapitán. „S Tomášem jsme velcí kamarádi a voláme si tak jednou za čtrnáct dnů, v týdnu před utkáním to ale nebylo. Pár slov jsme prohodili během hry a to bylo tak všechno.“ Nejstarší hráč na hřišti, pětatřicetiletý Tomáš Vajda, odehrál v dresu Synotu 68 zápasů. Nestává se mu každé utkání, aby nastupoval proti svým bývalým spoluhráčům. „Se mnou hrával jenom Němča a Venca Činčala, jinak mají domácí úplně nový mančaft, dokonce i název klubu je jiný. Co jim ale závidím, tak to jsou fanoušci. Podívejte se na to, přijel Fulnek a přijdou čtyři tisíce lidí. Občas jsem se tu byl v minulé sezoně podívat i na první ligu a atmosféra tu byla vždycky famózní,“ pochválil příznivce Slovácka Vajda.

Báječná atmosféra, to ale bylo jediné, s čím mohl být v sobotu kapitán Fulneku spokojený. „Nehrajeme špatný fotbal, opticky jsme dneska hráli velice dobře, bohužel jsme se ale nedostali do žádné gólové šance. Domácí vystřelí na branku a je z toho gól. Druhá střela a znovu gól. Musím ale uznat, že domácí útočníci dnes hráli opravdu výborně.“ Věkový průměr základní jedenáctky Slovácka (24 let -pozn. aut.) byl téměř o pět let nižší než v sestavě Fulneku. „O zkušenosti soupeře jsme samozřejmě věděli, ale rozhoduje momentální výkon na hřišti, a dnes jsme byli lepší,“ tvrdil po zápase domácí kapitán Němčický. Na kvalitu Fulneku byli ale on i celé mužstvo připraveni. „Reference na hosty šly takové, že mají zkušené hráče a umí hrát rychlý kombinační fotbal. Myslím, že dneska to potvrdili. Ale góly jsme dali my a jsme rádi, že ta série dvou domácích utkání nám vyšla naplno,“ dodal Němčický.

Vajda, Koštuřík, Lukaštík, Přílučík - tato čtveřice hráčů Fulneku nastupovala i v dresu domácího, ať už Synotu nebo Slovácka. Neměl Němčický obavy, že toto utkání bude vyhecované víc, než je zdrávo? „Ani ne, všechno proběhlo v rámci fair play, žádné velké vyhrocení nebylo. Fulnek měl opravdu kvalitní mužstvo a myjsme rádi za tři body.“