„Toho gólu si hodně cením. Pokud bude nakonec znamenat záchranu, tak ho dám v kariéře hodně vysoko. Čekají nás ale ještě dva zápasy, ale i tak bude patřit k těm nejdůležitějším,“ přiznal šťastný střelec.

Hosté byli před sobotním dopoledním utkáním v nezáviděníhodné situaci. Na předposledním místě ztráceli na čtrnáctou Sigmu Olomouc B dva body. „Jeli jsme do Fulneku vyhrát. Bod by pro nás nic neřešil. Nezajímalo nás nic jiného než tři body,“ řekl Hanus.

Ač měly oba týmy několik šancí, zápas spěl k zasloužené remíze. „Už to tak vypadalo. Jakubčovice si díky naší nepozornosti vytvořily tři velmi dobré šance. Ani jednu ale nevyužily. Štěstí se nakonec přiklonilo na naši stranu,“ uvedl Hanus, jenž poslal balon za záda brankáře Kollára hlavou po přihrávce parťáka z útoku Dombiho. „Máme záchranu ve svých rukou. Vítězstvím jsme se dostali před Vítkovice i Třinec.“ V posledních dvou kolech nečekají Hlučínské lehcí soupeři. Hostí Opavu a v posledním kole jedou do Třince.

Jejich sobotní soupeř, Jakubčovice, se utká příští pondělí doma s Třincem a k poslednímu zápasu pojede do Vítkovic. „Budeme jim všichni fandit, aby oba zápasy vyhráli. Za Jakubčovice hraje brácha (záložník František Hanus – pozn. aut.) a slíbil, že se bude snažit. Hraje teď i o moji práci,“ uzavřel hlučínský sobotní hrdina.