„Valmez má kvalitní tým,“ prozradil trenér Nového Jičína Alois Holub, kterého jsme požádali o krátký rozhovor.

Hráči měli o víkendu poprvé volno…

Za prvé jsme neměli výsledky, které bychom si přáli, a za druhé jsme měli pět hráčů na marodce. Doufejme, že to klukům pomohlo, což ukáže až čas. Zatím jsme ale neodehráli jediný zápas, ve kterém bychom byli kompletní. Proti Valmezu bychom mohli, až na jeden post, být v optimální sestavě.

Přípravná fáze se pomalu chýlí ke konci. Jak jste na tom vy?

Nyní jsme spíše ve stavu dolaďování. Něco málo ještě věnujeme rychlosti a výbušnosti, ale velká část je věnována kombinacím a standardním situacím. To je zatím naše slabina, která se projevila jak v mistrovských, tak nyní v přátelských zápasech. V tomto duchu se ponese i zbytek přípravy.

Poslední utkání jste prohráli v Hranicích, proti týmu z krajského přeboru. Došlo pak k nějakému rozboru?

Hodnocení máme po každém zápase. Rozebíráme jak chyby, tak klady zápasu. Je pravdou, že příprava nám výsledkově zatím moc nevychází, takže se snažíme poukázat převážně na chyby. Je zde ale nutno dodat, že druhý poločas v Hranicích vypadal z naší strany velmi fotbalově. Hráli jsme prakticky neustále na polovině soupeře, ale narazili jsme na další naši slabinu, kterou je proměňování vypracovaných šancí.

Nyní hrajete proti Valašskému Meziříčí. Přestože s nimi již máte v divizi předehráno, a hlavně splněno na 6 bodů, přeci jenom to bude určitý ukazatel…

Určitě. Nechci toto utkání nazývat generálkou, ale hrajeme proti diviznímu soupeři, který hraje dobrý fotbal ve středu tabulky, a přestože jsme jej v letošní sezoně dvakrát porazili, toto utkání nám určitě hodně napoví.

Jak to vypadá s případnými odchody či příchody?

Odchody momentálně nemáme. Měli jsme strach o Hejduška, který řešil pracovní záležitosti, ale jaro ještě hrát bude, což je pro nás dobrá zpráva. Přesto bych rád ještě uvítal dva hráče. Chytřejší budeme až po jednáních v příštím týdnu. Co se týká mladého hráče Baníku Kozelského, který byl u nás na zkoušce, tak jsme jej zatím vrátili zpět. Nebyla zde žádná jistota, že by nastupoval v základu. Je to mladý hráč, který musí hrát fotbal a ne sedět na lavičce. Proto jsme se tak rozhodli.