I. B třída, sk. B: Petřvald dovezl z vodních lázní alespoň bod

Jediný novojičínský zástupce v I. B třídě, sk. B, cestoval o víkendu na hřiště Šilheřovic, kde se hlavně ve druhé půli musel vypořádat s těžkým terénem, ze kterého si nakonec odvážel bod za remízu 2:2. „Ve druhém poločase už to nebyl fotbal, ale kvůli těm kalužím spíše vodní pólo,“ vzpomínal na deštivou neděli kouč Petřvaldu na Moravě Jiří Halamíček.

20.9.2017

Petřvaldu na Moravě (na snímku v modrém Musil) patří po šesti odehraných kolech 4. místo s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Vřesinu. Foto: Deník/Archiv

Petřvaldští museli už od 7. minuty dohánět jednobrankové manko, když Václavíkův centr zapadl až za záda Klečky. Ve 29. minutě však bylo srovnáno, když se do úniku dostal nejlepší střelec soutěže Jiří Huvar, jenž se nemýlil a vsítil již sedmý gól v ročníku. Hostující radost z vyrovnání však neměla dlouhého trvání, neboť za tři minuty fauloval v pokutovém území brankář Klečka a Černý z penalty vrátil svému celku těsný náskok. Domácí se dožadovali dokonce červené karty, ale nadále se pokračovalo v jedenácti na obou stranách. Za zmínku pak stojí ještě břevno Ručky.

Po změně stran však déšť neustával a na hřišti byl k vidění pouze boj. Petřvaldu se nakonec podařilo vyrovnat, když se deset minut před koncem prezentoval parádní hlavičkou v pádu zkušený Radek Huvar, jenž zařídil konečnou dělbu bodů.

„Bohužel jsme brzo prohrávali. Po srovnání jsme pak strašně rychle inkasovali podruhé, kdy jsme zaspali a darovali soupeři penaltu. Ve druhém poločase se terén strašně zhoršil, balon se zastavoval v kalužích a s fotbalem už to nemělo moc společného. Nějaká kombinační hra nešla vůbec hrát a kluci až v posledních dvaceti minutách pochopili, že jinak než vzduchem, to nepůjde,“ vysvětloval dále Halamíček, jehož tým dohrával v závěrečných pěti minutách v deseti, když si kvůli terénu vyhodil rameno Macíček a hosté už neměli nikoho na střídání.

„Před zápasem to bylo ještě hratelné, ale s postupem času se z toho stal neregulérní terén. Za snahu jsme získali alespoň bod, ale jak říkám, nebylo to počasí pro fotbal,“ opakoval trenér Petřvaldu na Moravě jenž do základu nasadil novice Červeňáka. „Naposledy hrál v Dětmarovicích, ale asi rok už nehrál. Bude posilou, ale bohužel musel střídat kvůli zranění,“ dodal Halamíček, jehož svěřenci se nyní představí na vlastním trávníku, když v sobotu od 16.00 vyzvou druhé Kozmice.

TJ SOKOL ŠILHEŘOVICE – TJ PETŘVALD NA MORAVĚ 2:2 (2:1)

Branky: 7. Václavík, 32. Černý z pen. – 29. J. Huvar, 80. R. Huvar. Rozhodčí: Tvardek – Vojkovský, Neděla.

Petřvald n. M.: J. Klečka – Musil (20. T. Klečka), Martin Hýl, Červeňák (64. Šarina), Ručka – Augustýnek, R. Huvar – Macíček, Manďák, Huták (46. Hurník) – J. Huvar. Trenér: Halamíček.

Zbylé výsledky 7. kola: Darkovice - Ostrava Jih 1:5, Velká Polom - Hať 2:1, Kozmice - Píšť 5:1, Chuchelná – D. Lhota 3:2, Bohuslavice - Vřesina 4:3, Strahovice - Klimkovice odloženo pro nezp. terén na středu 27. září od 16.00.

V Novém Jičíně si lidé za odpady příští rok nepřiplatí

Výše poplatků za komunální odpad a za psy zůstává v Novém Jičíně stejná i v roce 2018. Zastupitelé to odhlasovali na své poslední prosincové schůzi.

Správní rada odvolala ředitele Regionálního muzea v Kopřivnici

Ve funkci ředitele Regionálního muzea v Kopřivnici skončil Lumír Kaválek. Stalo se tak již podruhé.

Pes v rukou aktivistů jako nástroj k ochraně kaprů

„Pojďte ochutnat pejska. Naloženého, naporcovaného. Můžeme ho i vykuchat a koupíte si jej,“ haleká na okolí fingovaný prodejce vánočních psů před Novou Karolinou v centru Ostravy.

Kapr na štědrovečerním stole stále „válcuje“ ostatní ryby

Ostrava − Tři čtvrtiny obyvatel naší republiky budou mít jako hlavní chod štědrovečerní večeře smaženého kapra, který dominuje před smaženým řízkem.