Petřvaldští šli sice do vedení už po necelých patnácti minutách, když se trefil Horváth, ale další možnosti volající po gólu zahazovali jako na běžícím páse. Druhou brankou totiž neskončila velká šance Ručky a tyčku pak nastřelil mladík Hurník.

„Hra nebyla úplně špatná, ale neproměnili jsme spoustu šancí. Kluci si možná mysleli, že hrajou dobře, ale měli jsme dát tak deset branek. Místo toho jsme vedli v poločase jenom 1:0,“ konstatoval pro Deník trenér Petřvaldu na Moravě Jiří Halamíček.

Nedlouho po startu druhého dějství pak přišel zákonitý trest, když domácí zahrávali rohový kop, ale místo toho se o vyrovnání postaral Hradil, jenž po brejkové situaci překonal brankáře Poláška. Chuchelná po vyrovnání přidala a skóre poté zůstávalo dlouho vyrovnané. 

Přišla však 85. minuta, ve které domácí reklamovali nejdříve faul, ale nakonec se pokutového kopu dočkali po odpískané ruce. Hosté se pochopitelně zlobili, ale s nařízenou penaltou si poradil Jiří Huvar, jenž nebyl zcela fit a naskočil až do druhého poločasu. 

Chvíli poté se pak ještě do otevřené obrany hostů prosadil další střídající hráč Červeňák, jenž tak zpečetil petřvaldskou vybojovanou výhru 3:1.

„Soupeř z ojedinělé akce vyrovnal, najednou vycítil šanci a hra se srovnala. Chuchelná začala více zlobit a my jsme znervózněli. Naštěstí jsme v závěru dokázali jít znovu do vedení, ale s výkonem nemůžu být spokojený. Zápas jsme měli rozhodnout už v prvním poločase,“ zdůraznil trenér petřvaldských fotbalistů, jemuž scházeli stopeři Pilař s Martinem Jarošem.

V dalším kole se Halamíčkova družina představí na hřišti šesté Velké Polomi, kde hraje v sobotu v 16.30 hodin.


TJ PETŘVALD NA MORAVĚ – TJ SPARTAK CHUCHELNÁ 3:1 (1:0)

Branky: 15. Horváth, 85. J. Huvar z pen., 88. Červeňák – 62. Hradil. Rozhodčí: Seidler – Žáček, Kotala. Diváci: 50.


Petřvald na Moravě: Polášek – R. Huvar, Kroupa, Novák, Horváth – Macíček, Hýl, Augustýnek (68. Kotek), Ručka (46. Červeňák) – Palatický – Hurník (46. J. Huvar). Trenér: Halamíček.


Zbylé zápasy 22. kola: Ostrava-Jih - Kozmice 0:2, D. Lhota - Strahovice 3:1, Hať - Klimkovice 2:2, Píšť - Velká Polom 2:2, Vřesina - Darkovice 3:1, Bohuslavice - Šilheřovice 7:1.


Úterní dohrávka 16. kola: Hať – Darkovice 1:0.