Celek z Opavska šel po čtvrthodině do vedení, když Klečku překonal po centru Poštulka. Halamíčkovy hochy inkasovaná branka evidentně probrala, protože z následného tlaku vytěžili obrat ještě do přestávky. Nejprve zužitkoval standardní situaci Jiřího Huvara Manďák a ve 44. minutě pak udeřil sám Jiří Huvar, po jehož trefě už vedli domácí 2:1.

„Těší mě, že jsme zápas dokázali otočit. Důležité bylo, že se nám to podařilo ještě do přestávky. Soupeř měl nějaké obecní slavnosti, takže vypadalo, že nepřijel úplně v plné sestavě. I kvůli toho jsme taky hráli už od čtrnácti hodin,“ hodnotil vítězný duel trenér Petřvaldu na Moravě Jiří Halamíček.

Tichá (v bílém a brankář Pikulík) vyloupila Kopřivnici a přidala již třetí výhru v řadě.
Souhrn I. B třídy, sk. D: Fulnek ve šlágru kola přehrál Veřovice

Po hodině hry se pak po rohu Jiřího Huvara trefil Radek Huvar, jenž přidal uklidňující třetí zásah. Zasloužené vítězství Petřvaldu na Moravě pak přidal ještě aktivní Macíček, který upravil na konečných 4:1. „Ve druhém poločase už jsme měli zápas pod kontrolou. Jen mě mrzí, že se nám stále nepodařilo udržet čisté konto,“ sdělil dále Halamíček.

Petřvaldské nyní čeká nedělní duel na hřišti sedmých Šilheřovic, které mají na svém kontě o dva body méně. Utkání má výkop v 16.00.

TJ PETŘVALD NA MORAVĚ – FK DARKOVICE 4:1 (2:1)

Branky: 34. Manďák, 44. J. Huvar, 63. R. Huvar, 66. Macíček – 16. Poštulka. Rozhodčí: Moravec – Porubek, Slaminka.

Petřvald n. M.: J. Klečka – Musil, Martin Hýl, Novák, Ručka – Manďák, R. Huvar – Macíček, Augustýnek (70. Valík), Huták (55. Šarina) – J. Huvar (75. Hurník). Trenér: Halamíček.

Zbylé výsledky 6. kola: Ostrava Jih - Bohuslavice 2:4, Klimkovice - Velká Polom 1:2, Dolní Lhota - Kozmice 2:3, Píšť - Šilheřovice 0:0, Hať - Chuchelná 0:0, Vřesina - Strahovice 1:1.