I. B třída, sk. B: Petřvald padl ve Strahovicích. Čelo se vzdaluje

Petřvald na Moravě – Jediný novojičínský zástupce v I. B třídě, sk. B, venku znovu neuspěl, když ze Strahovic odjížděl s porážkou 0:3. Petřvald na Moravě tak prohrál venku podruhé za sebou a opět přitom ani jednou neskóroval.

18.10.2017

PETŘVALDŠTÍ fotbalisté (v bílém) prohráli venku podruhé v řadě. Foto: Deník/Archiv

Ve vyrovnaném prvním poločase může Halamíčkův celek mrzet závěr, když hosté včas nepokryli domácí autové vhazování a ve 43. minutě jim tak na cestu do šatny přibalil první gólovou navštívenku nejlepší kanonýr soutěže Býma. „V prvním poločase jsme měli možná malinko více šancí, ale neproměnili jsme je. Místo toho jsme inkasovali zbytečný gól z nevinného autu,“ vzpomínal trenéra aktuálně sedmého Petřvaldu na Moravě Jiří Halamíček.

Když pak domácí Meteor přidal krátce před uplynutím hodiny hry gól na 2:0, vypadalo to s petřvaldskými nadějemi ještě hůře. Dvacet minut před koncem pak musel opustit brankoviště gólman Klečka, jenž se v prvním poločase, při jednom ze zákroků, udeřil o tyčku a zápas tak nedochytal.

Jeho nástupce Kobližka pak inkasoval ještě jednou, když se podruhé připomněl Býma, jenž podtrhl vítězství Meteoru 3:0. „Rozhodla soupeřova produktivita, protože my bychom nedali gól, ani kdybychom hráli ještě dneska. V závěru jsme to čím dál více otevírali, ale nic nepomohlo. Soupeř tam měl dva výborné fotbalisty, na které jsme upozorňovali, ale stejně jsme je nedokázali eliminovat,“ konstatoval šéf petřvaldské lavičky. Co na tom, že byli Petřvaldští tamními diváky chváleni za předvedený výkon. „Co je nám to platné. Body nám za to nikdo nedá,“ byl si vědom Halamíček.

Petřvaldské nyní čeká třetí duel v řadě proti celku ze špičky tabulky. Na hřiště Petřvaldu totiž nyní v sobotu (14.00) zavítají třetí Klimkovice, které mají na svém kontě o pět bodů více, než tým kapitána Martina Hýla. „Bylo by super zopakovat domácí výkon proti Velké Polomi, ale víme, že nás čeká těžký zápas,“ doplnil Halamíček.

SK METEOR STRAHOVICE – TJ PETŘVALD NA MORAVĚ 3:0 (1:0)

Branky: 43. a 74. Býma, 58. Wicha. Rozhodčí: Porubek – Robenek, Janáč.

Petřvald n. M.: J. Klečka (70. Kobližka) – Kotek, Martin Hýl, Novák, Manďák – Šarina (60. Valík), Červeňák – R. Huvar, Augustýnek, Macíček (72. Hurník) – J. Huvar. Trenér: Halamíček.

Zbylé výsledky 11. kola: Velká Polom - Ostrava Jih 1:3, Klimkovice - Píšť 2:1, Hať - Dolní Lhota 3:1, Šilheřovice - Vřesina 0:5, Kozmice - Darkovice 2:2, Chuchelná - Bohuslavice 4:1.

Od neděle se mohou na horách tvořit sněhové jazyky

Veřejné toalety v centru Nového Jičína jsou solidně udržované a zdarma.

Se záchodky to v okrese není tak zlé

Deník nám fandí: ŠSK Bílovec

Redakce bude každý týden v pondělí v tištěné verzi Deníku zveřejňovat skupinové fotografie fotbalových týmů. Každé pondělí tak představíme konkrétní klub a jeho dospělé i mládežnické hráče. Bude přitom úplně jedno, jakou ligu hrají - zda třeba kraj či okres.

Komunisté chtěli i nadále budovat socialismus

Osmadvacet let uplyne 17. listopadu od vzpomínkové manifestace studentů v Praze, která kvůli tvrdému zásahu ozbrojených složek ministerstva vnitra nastartovala politický obrat v naší zemi.

Automobil se srazil s bagrem

K vážně vypadající dopravní nehodě vyjížděli v pátek hasiči.

Nový Jičín vzdoroval favorizovanému Brnu poločas

/FOTOGALERIE/ Prvoligoví basketbalisté Nového Jičína vyzvali ve 4. kole Českého poháru aktuálně 10. celek Kooperativa NBL z Brna a týmu mladého slovinského kouče Dejana Jakary nakonec podlehli 48:81.