Hostující Slavia šla však proti oslabenému Petřvaldu na Moravě do vedení už po deseti minutách, když Petra Jaroše překonal Jac.

„Sešlo se nás bohužel tak akorát. Museli nám pomoct i kluci z béčka a do pole musel brankář Polášek,“ vzpomínal pro Deník úvodem trenér Petřvaldu na Moravě Jiří Halamíček, jenž v závěru sám naskočil do hry, jako střídající hráč.

Tým kapitána Martina Hýla ale vyrovnal ještě v prvním poločase. Ve 34. minutě totiž zahrál parádní přímý kop někdejší hráč Jablonce či Mohelnice Palatický a začínalo se znovu od začátku.

O záchranu bojující Píšť pak držela nerozhodný stav až do 79. minuty, ve které se po přihrávce Radka Huvara prosadil znovu Palatický. V samotném závěru pak ještě zpečetil petřvaldské vítězství zblízka ranou pod víko Ručka.

„Ty absence nás stmelily a nakonec jsme to zvládli, když jsme se ve druhém poločase dvakrát prosadili. Soupeř neměl takovou kvalitu, ale hrál jako o život,“ řekl dále trenér Petřvaldu na Moravě, jenž věří, že na poslední utkání bude mít kompletní kádr.

„Máme závěrečnou, takže já věřím, že přijdou všichni,“ smál se Halamíček, jehož tým čeká už jen sobotní (17.00) utkání v hřišti sestupující Dolní Lhoty, kde bude Petřvald na Moravě hájit aktuální 2. místo.

 

TJ PETŘVALD NA MORAVĚ – TJ SLAVIA PÍŠŤ 3:1 (1:1)

Branky: 34. a 79. Palatický, 90. Ručka – 10. Jac. Rozhodčí: Kyselý – Hrňa, Broskevič. Diváci: 54.


Petřvald na Moravě: P. Jaroš – R. Huvar, M. Jaroš, Novák, Musil (69. Turčík) – Macíček, Hýl, Ručka – Palatický – Polášek (60. Klečka), Kotek (82. Halamíček). Trenér: Halamíček.


Zbylé zápasy 15. kola: Darkovice - Klimkovice 2:1, Ostrava-Jih - Dolní Lhota 3:1, Chuchelná - Vřesina 3:1, Kozmice - Velká Polom 0:0, Šilheřovice - Strahovice 1:4, Bohuslavice - Hať 2:0.