Pro tým Jiřího Halamíčka to byl ve čtvrtém jarním představení již třetí nerozhodný výsledek. „Bohužel nám k výhře ještě něco chybělo, takže jsme si vlastně ani nezasloužili vyhrát. Vadí mi, že kluci nedávají do fotbalu všechno a mají ho někde tak na pátém místě. Schází nám udělat něco navíc tak, aby jsme šli za vítězstvím,“ netajil zklamání petřvaldský trenér Jiří Halamíček.

Petřvald šel do vedení už po čtvrthodině, kdy se po kombinaci s Jiřím Huvarem prosadil Palatický. Darkovice pak během chvilky srovnaly, ale ve 27. minutě už šli hosté na Opavsku podruhé do těsného náskoku. Za ruku jednoho z domácích se totiž pískal pokutový kop, se kterým si věděl rady kanonýr Jiří Huvar, jenž svým šestnáctým gólem v ročníku vrátil svému celku opětovné vedení.

Neuběhlo však ani pět minut a darkovický Tannenberger podruhé překonal Poláška a srovnal na poločasových 2:2. „Dvakrát vedeme, ale pokaždé necháme soupeře vyrovnat a dostaneme ho tak znovu do hry. Soupeř nebyl špatný a navíc bylo vidět, že potřebuje body k záchraně, ale od nás to nebylo dobré. Navíc kluci jakoby se ani pořádně neradovali, když dáme branku,“ pokračoval pro Deník v hodnocení Halamíček.

Ve druhém poločase se očekávaný tlak Petřvaldu na Moravě nedostavil, k čemuž navíc přispělo zranění střídajícího Holmana, jenž musel po pouhých šesti minutách přepustit místo neuzdravenému Augustýnkovi. „Má natažený sval, takže tam šel jenom, aby nás bylo na hřišti jedenáct. Bohužel nám chybělo dost hráčů, když byl zraněný Ručka, pryč byli Horváth a Červeňák a nebyl ani Novák,“ vypočítával ztráty trenér Petřvaldu na Moravě. Z týmu navíc ještě odešli Noštinský (Střítež) a Valík (Fryčovice).

Petřvald na Moravě se nyní představí před vlastními diváky, když v sobotu od 16 hodin hostí sedmé Šilheřovice. „Chtěli bychom předvést jiný výkon, než posledně, ale otázka je, jestli se nám to povede,“ pokrčil rameny šéf petřvaldské lavičky.


FK DARKOVICE – TJ PETŘVALD NA MORAVĚ 2:2 (2:2)

Branky: 21. a 32. Tannenberger – 15. Palatický, 27. J. Huvar z pen. Rozhodčí: Fanc – Jurajdová, Helekalová. Diváci: 80.

Petřvald n. M.: Polášek – R. Huvar, Pilař, M. Jaroš, Musil (46. Kotek) – Hýl, Kroupa (60. Holman (66. Augustýnek)) – Manďák, Palatický, Macíček – J. Huvar. Trenér: Halamíček.

Zbylé zápasy 19. kola: Velká Polom - Klimkovice 0:1, Bohuslavice - Ostrava-Jih 1:2, Chuchelná - Hať 1:0, Kozmice - Dolní Lhota 4:2, Šilheřovice - Píšť 3:2, Strahovice - Vřesina 0:1.