Hájek a synové Jakubčovice – FC Tescoma Zlín B 1:0 (0:0)

Zápas roku Moravskoslezské fotbalové divize, skupiny E, viděli fanoušci v Jakubčovicích nad Odrou. Na místní hřiště přijel lídr tabulky, juniorka druholigového Zlína. Předzápasová statistika přitom hovořila jasně – pokud chtějí domácí pomýšlet na postup, musí doma Zlín porazit o dvě branky. Nakonec Jakubčovice rozradostnilo jednobrankové, vydřené vítězství. Rozhodne tak poslední kolo.

V taktickou bitvu se změnil hned od úvodu šlágr 29. kola divizní soutěže. Přestože domácí chtěli dosavadního lídra sesadit dvěma přesnými zásahy, mladý zlínský celek dokazoval, že na špici není náhodou. Již v 19. minutě se do dobré střelecké příležitosti dostal hostující Křiva, ale netrefil ideálně. Boj o střed hřiště ze zajištěných obran moc gólových šancí nepřinášel, a čekalo se tak na chyby soupeře. Ve 31. minutě našel zlínský Kocián ideálně Poznara, ale jeho střelecký pokus stačil gólman Pospěch lapit. Domácí zahrozili až v závěru poločasu, ale ani dva rohy za sebou skóre nezměnily.

Po poločase začal pravý fotbal o krále divizní tabulky. Domácí zjistili, že šetřit se nemá smysl, a hned ve 47. minutě zahrozili. Schreierova pumelice ze šesti metrů šla ale vysoko nad a v 52. minutě střílený centrDavida Molnára pak jen těsně minul nabíhajícího Vávru. Z následného protiútoku centroval na druhé straně Pazdera, ale také Poznar mířil nad. V 84. minutě vystihl zlínský Švach malou domů Jakubčovických, jeho přízemní pokus ke vzdálenější tyči šel však mimo. Sen o dvoubrankové výhře a lepším výchozím postavení před posledním kolem se domácím pomalu rozplýval. Přesto se domácí mohli radovat. V 87. minutě se vřítil do vápna Zlína Schreier a poslal pod sebe přihrávku před bránu. Míč se přes celou šestnáctku dostal až na volného Šota, který poslal domácí do vedení, když prostřelil míč mezi nohama bránícího hráče – 1:0. Závěr však patřil hostujícímu celku. K jejich smůle stál v domácí kase Pospěch, který přiváděl hosty doslova k šílenství. V 90. minutě se před domácí bránu dostal osamocený Bublák, ale gólman jej jako zázrakem vychytal. Stejně dopadly i pokusy Poznara a Bačíka, a tak nebylo o vítězi pochyb.

Pavel Hadaščok (Jakubčovice): Tři body jsou super. Hrál se pohledný zápas druhého týmu s prvním, kterému nechybělo nasazení, šance ani atmosféra. Hned od začátku to bylo vše o taktice. Nemohli jsme s mladými kluky Zlína hrát vyloženě otevřený souboj a svádět nějaké sprinterské souboje. Ve druhém poločase jsme byli lepší, v závěru nás podržel gólman Pospěch. Před kluky smekám, odvedli dobrý výkon. V postupové otázce je to horší. Chtěli jsme vyhrát dva nula, ale to se nepovedlo. Snad jedině, že by ve Zlíně něco uhrály Mikulovice.

Marek Kalivoda (Zlín B): Chyba nastala ve druhém poločase, kdy jsme ustoupili od hry, kterou jsme praktikovali v první půli. Málo jsme se pak dostávali do kombinací, bylo tam dost nakopnutých balónů, šlo to do ztráty a střed hřiště nám přestal fungovat. Domácí měli dvě šance. Jednu jsme stačili pokrýt, druhou bohužel ne. Sami jsme ale měli dostatek příležitostí, takže je to tak trochu zklamání, ale říkali jsme si, že když už prohrát, tak jedna nula. Hráči mají dostatek zkušeností zvládat takové zápasy, a pokud pomýšlejí na druholigový dres, mělo by to být v té divizi vidět. Postup máme ve svých rukou, ale míč je kulatý. Rozhodne tak poslední kolo.

´

Branka: 87. Šot, ŽK: Vávra – Poznar, Bačík, rozhodčí: Vostřejž – Beneš, Drápal, diváci: 296

Jakubčovice: J. Pospěch – Lang, Malina, Jašek, M. Sokol – D. Molnár, Bitta, Šot, Vávra – Jahoda (70. Blaževič), Schreier. Trenér Pavel Hadaščok

Zlín B: Tobolík – Malý, Linek, Kašpar – Bublák – Švach, Křiva, Pazdera, Kocián (81. Mezírka) – Poznar, Bačík. Trenér Marek Kalivoda