„Ten popud zorganizovat takovou akci, která je hlavně pro fanoušky, vyšel od pana Hájka. Je to právě deset let, co v Jakubčovicích působí, takže to bylo takové výročí. Navíc, druholigovou licenci odkoupila pražská Dukla právě od Jakubčovic, hráči se znají a je tu celkově pro mnohé domácí prostředí,“ prozradil za jakubčovický klub Jasef Molnár.

„V každém případě nešlo pouze o jednostrannou akci, zaměřenou na fotbal, ale snažili jsme se zajistit program i pro rodiny s dětmi,“ dodal.

Jakubčovice – Dukla Praha 4:1

Hned první utkání mladých fotbalistů vyznělo ve prospěch domácích. Ti nakonec vyhráli 4:1. „Bylo to takové rozloučení s mladými hráči, kteří zde stávající soutěž vykopali,“ prozradil Molnár. „Jsem ale mile překvapen, protože v průběhu zápasu dostali příležitost i mladší hráči, a ti také zahráli dobře,“ prozradil a uzavřel: „Měl jsem trochu obavy, že až odejdou starší hráči, abychom tuto soutěž vůbec udrželi. Ale když jsem je dnes viděl, tak myslím, že obavy budou zbytečné. I když je jasné, že něco jiného je hrát přátelský zápas a mistrovské utkání.“

Jakubčovice: Náhlík, Satke, Petr, Dreisaitl, Hrabovský, Jurečka, Kalivoda, Cihlář, Strnad, Enenkl, Stratil, Kabeláč, Dominik Voldán, Nágel, Sommer, Dedek, David Voldán.

Dukla: Kovář, Hrazdíra, Holuba, Bartůněk, Potrych, Materna, Bár, Veber, Toman, Zempliner, Steinocher, Ineman, Rampách, Kapitán, Mačák.

Jakubčovice – Dukla Praha 4:9 (1:3)

Utkání starých gard přineslo divácky atraktivní podívanou. Technické kousky hráčů obou mužstev přiváděly mnohé k údivu. Utkání, hrané na dva třicetiminutové poločasy, skončilo ve své půli 3:1 ve prospěch pražského celku. Po přestávce se zápas změnil v opravdovou exhibici. Diváci viděli dalších devět branek a se závěrečným hvizdem svítil na ukazateli skóre stav 4:9 v neprospěch starých pánů Jakubčovic.

„Já jsem, samozřejmě, spokojen. Mohou být sice někteří, kteří by se mohli zlobit, že nebyli osloveni, ale přišlo 18 hráčů a všichni byli spokojení. Hrál se kvalitní fotbal a myslím, že i diváci si přišli na své, takže to jistě splnilo svůj účel. Výsledek je v konečném hodnocení spravedlivý k dění na hřišti,“ prozradil Josef Molnár z pozice vedoucího družstva starých pánů Jakubčovic.

„Samozřejmě, jsme spokojeni. Především kvalitní trávník i zázemí. Bohužel, se nám nepodařilo dojet se všemi osobnostmi. Třeba Ivo Viktor je v Janských lázních na léčení a pan Masopust nebyl ze zdravotních důvodů schopen absolvovat cestu. Druhý „čilan“ Pepa Jelínek je zase v Mariánských lázních, prostě to vyšlo zrovna tak nešťastně, že se mi nepodařilo tyto fotbalové osobnosti dát dohromady,“ prozradil manažer staré gardy pražské Dukly, František Haltuf, a pokračoval: „Mělo to být poděkování panu Hájkovi ze vše, co pro Duklu udělal. Nepodařilo se, ale dovezl jsem tři generace. Z Masopustovy éry zde byli Jan Geleta a Honza Brumovský. Z éry Ládi Vízka to pak byli Zdeněk Nehoda, Honza Fiala, Míra Gajdůšek či Günter Bittengel. No, a poslední generace Pepíka Němce a Pepy Kostelníka, tu jsem už sám zažil na Dukle.“

Branky: Grussmann 2, Horák 2 – Korejčík, Fiala 3, Mašek 2, Němec 2, Kostelník, rozhodčí: P. Lakomý – T. Lakomý, J. Burian.

Jakubčovice: J. Koller, A. Grussmann, J. Huvar, S. Pařenica, J. Vajda, R. Voldán, K. Bláha, F. Schindler, R. Kubica, J. Enenkel, K. Otýpka, S. Kutěj, R. Vahajík, J. Horák, P. Hadasčok, Z. Kouba, J. Baránek, J. Molnár, J. Dančák, J. Blaževič

Dukla: J. Trněný, S. Pelc, A. Foldyna, G. Büttengel, P. Korejčík, J. Fiala, J. Mašek, F. Knebort, J. Němec, J. Kostelník, M. Gajdůšek, M. Svatonský

Hájek a synové Jakubčovice - Dukla Praha 0:2 (0:0)
Hlavní utkání mužských týmů nabídlo kvalitní podívanou, přestože branek moc k vidění nebylo. Druholigoví hráči drželi míč častěji na svých kopačkách, ale pod nějaký stálejší tlak domácí tým nedostali.

Po bezbrankové první půli se osud zápasu začal naplňovat. V 63. minutě otevřel skóre střelou k tyči hostující Mikula. Domácí se snažili o srovnání stavu, ale herní kvalita soupeře se projevila podruhé. V 76. minutě krásnou střelou zpoza hranice velkého vápna zvýšil Malý a uzavřel tak skóre zápasu.
„Jsem spokojený, protože kluci k tomto utkání přistoupili velmi zodpovědně. Měl jsem ze začátku trochu strach, protože přeci jenom druhá liga je někde jinde. Samozřejmě, soupeř nepřijel v nejsilnější sestavě, nastoupili i hráči širšího kádru. I hráči, kteří zde v Jakubčovicích hrávali. Proto to bylo pro nás takové prestižnější,“ prozradil jakubčovický trenér Jan Baránek.
„Nakonec jsme sice prohráli 0:2, ale ostudu jsme neudělali a především prvních 60 minut bylo kvalitních. Určitě to je povzbuzení pro kluky do další práce,“ dodal Baránek.

„Je jasné, že když proti sobě hrají dva týmy na jiné výkonnostní úrovni, tak to musí být znát z hlediska držení míče. Co se týká koncovky, dnes hráli hráči, kteří v přípravě nedostávali tolik šancí a mohli se ukázat, protože zde bylo také klubové vedení. Hráči s touto šancí naložili tak, jak naložili,“ zhodnotil kouč pražské Dukly Günter Bittengel.

Branky: 63. Mikula, 76. Malý, ŽK: Dressler – Kučera, rozhodčí: T. Lakomý – J. Burian, P. Bačkovský.

Jakubčovice: Twardzik - Malina, Anděl, Bitta, Šot, Dressler, L. Škopek, Jašek, Petr Strnadel I., Schreier, B. Škopek, Pavelka, Chudík, K. Molnár, Štafl, Jakubík. Trenér Jan Baránek

Dukla: Svoboda – Kopta, Kučera, Kuděla, J. Daněk – Malý, Hubka, Hanus, Svatonský (46. Mikula) – Kunc, Uhlíř. Trenér Günter Bittengel