Hájek a synové Jakubčovice – SK Kravaře 4:1 (1:1)

Do utkání vstoupili lépe domácí. Po několika nepovedených akcích se v 16. minutě vřítil z leva do vápna hostí Jahoda a přes padajícího gólmana Hladkého otevřel skóre zápasu – 1:0. Navýšit vedení mohli domácí po čtyřech minutách, když se z přímého kopu rozezvučněla levá tyč Kravař, z následné dorážky skóroval Jahoda, ale zvednutý praporek pomezního ukončil radost domácích. Z vedení se ale domácí nakonec dlouho neradovali. Ve 25. minutě zahrával hostující Baranek roh. Míč, který se dostal do závaru těl před brankou, se dostal ke Klöselovi, který technickou střelou k delší tyči srovnal – 1:1. Podařilo se mu tak to, co se na jaře zatím nikomu nepovedlo – vstřelit Jakubčovicím branku.

Ani druhá půle nezůstale té první nic dlužna. Jen iniciativa se přenesla výrazně na stranu domácích. Rozhodující moment padl hned ve druhé minutě druhé části. Roh Moravčíka zužitkoval Malina a bylo to o dva – 2:1. Opaření hosté, pak přihlíželi dalším výpadům Jakubčovic. V 60. minutě doběhl Moravčík ztracený míč, přihrál Sokolovi, který naservírovalů míč Jahodovi. jeho hlavička ale trefila pouze břevno. O dvě minut ybylo domácím veseleji. Roh Moravčíka našel Jaška, ten posunul na Šroma, který míč dotlačil do brány – 3:1. Definitivní tečka padla v 66. minutě. Moravčík zatáhl po pravé, přeloboval gólmana a dobíhající Jahoda uklidil míč pod břevno – 4:1. Pak už domácí hráli to, co potřebovali a hosté pouze čekali, zda neudělají nějakou chybu. Ta ale již nepřišla.

Pavel Hadaščok (Jakubčovice): Jsem rád, že kluci k utkání přistoupili velmi zodpovědně, protože jsme věděli, že Kravaře hrají doma hůř než venku, protože vcenku prohrávali pouze o branku. Našim cílem bylo hrát aktivně, zvláště po stranách. Důležité byxlo, že jsme soupeře dokázali dostat pod tlak, vytvářet si šance a z kterrých padali branky. Dnes jsem maximálně spokojen jak s nasazením týmu, tak s každým hráčem zvlášť. Dostali jsme po dlouhé době branku, která mrzí o to víc, že padla když jsme drželi míč na svých kopačkách a na takové situace jsme se připravovali. I proto jsem po obdržené brance na chvíli znervózněli a trochu vypadli z tempa. Všechny v hostujícím týmu jsem znal, takže tyto zápasy jsou pro nás trochu srdeční záležitost.

Lukáš Černín (Kravaře): Dnes to nestačilo. K tomu, abychom zde získali body jsme měli, bohužel, hodně daleko, přestože byl první poločas vyrovnanější, než ten druhý. Ve druhé části byl převaha domácího celku jasná. Řekl bych, že rozhodujícím se ukázal být gól hned po přestávce. Poté domácí hráli to, co potřebovali, přidali další góly. Krize pokračuje, ale musíme se z toho dostat sami. Fotbal nedělám první den a každá porážka jistě mrzí, ale nejde o život, je to jenom sport. Když totiž vidíte kluky, se kterými jste kdy spolupracoval ohledně fotbalu, tak vás to vždy těší. Zde v Jakubčovicích si s kluky máme co říci. Navíc i samotné okolí je mi vlastní, Dokonce jsem znal osobně pana Hájka a znám dobře i jeho syna. Je mi to tu stále blízké, což platí i o zdejším kolektivu.

Branky: 16. a 66. Jahoda, 47. Malina, 62. Šrom – 25. Klösel, ŽK: Klösel, Staněk, Poštulka, rozhodčí: Tobola – Mojžíš, Vojkovský, diváci: 262

Jakubčovice: Pospěch – Sokol, Malina, Jašek, M. Šrom – Moravčík (83. K. Molnár), D. Molnár, Bitta, Vávra (90. Bezděk) – Jahoda, Schreier (75. Chudík). Trenér Pavel Hadaščok

Kravaře: Hladký – Hružík, Klösel, Knopp, Šimon – Peterek, Baranek, Poštulka, Šimeček – Kinnert (75. Vaněk), Staněk. Trenér Lukáš Černín