Pět utkání zůstalo po víkendu kvůli nezpůsobilým terénům nesehráno, a tak se o body hrálo pouze v Kopřivnici a v Suchdole nad Odrou.

ZELENÝ PAŽIT I. B třída, sk. D

FC KOPŘIVNICE - TJ TATRAN JAKUBČOVICE 1:1 (0:0)

ČÍSLO KOLA 5 Celkem tolik utkání nebylo sehráno ve víkendovém plánovaném termínu. Do čela tabulky se tak díky remíze z Kopřivnice dostaly Jakubčovice. Důležité body pak uhrály v Suchdole Kozlovice, jejichž vítězství řídil Jan Harabiš. V první půli proměnil dva pokutové kopy a po změně stran připravil zbylé dvě branky pro své spoluhráče.

Kopřivnická jedenáctka, vedená Milanem Svobodou, se po Libhošti, kde v minulém kole padla brankou z 80. minuty 0:1, postavila dalšímu soupeři z čela tabulky, když přivítala na domácím hlavním hřišti jakubčovický Tatran. V první pětačtyřicetiminutovce měli blíže ke skórování hosté, ale ani v jedné z šancí na domácí defenzivu nevyzráli.

„Netajili jsme se tím, že jedeme do Kopřivnice pro tři body. Na vysoké hráče soupeře jsme se připravovali a hlavně jsme se chtěli vyvarovat standardních situací, protože v tom je soupeř opravdu velice silný a nebezpečný. V prvním poločase jsme byli více na míči, ale těžký terén nám ztěžoval kombinaci. Soupeř zlobil z rychlých brejků a měl tam několik nebezpečných standardek, ale jinak jsme soupeře k ničemu nepustili. Naše šance zůstaly v prvním poločase bohužel nevyužity," litoval po utkání trenér Jakubčovic Alois Tomeček.

Po návratu z kabin začali být aktivnější domácí, na světelné tabuli však nadále svítily obě nuly, a to až do 84. minuty, ve které se po brejkové situaci úspěšně trefil Bill, jenž vsítil svou branku s pořadovým číslem 13. Tři body ale hosté neudrželi a za pět minut se postaral o vyrovnání Fendrich, který dorazil ránu vyraženou Bučkem.

Program 19. kola
(16. hraného): 
Sobota 11. dubna, 15.30
Jakubčovice - Starý Jičín
Odry - Tichá

Neděle 12. dubna, 15.30
Jeseník - Spálov
Kateřinice - Vlčovice
Jistebník - Suchdol
Kozlovice - Kopřivnice
Libhošť - Bordovice

„V prvním poločase byli hosté určitě lepší. Myslím si ale, že ve druhém poločase jsme byli lepší zase my. Brankových příležitostí měla dost obě mužstva, a utkání tak bylo vyrovnané. Tím, že se Jakubčovice dostaly šest minut před koncem do vedení a my jsme vyrovnali minutu před koncem, tak bod musím brát. Jakubčovice mají určitě kvalitnější mužstvo než my a ještě ho před jarem posílili. Hřiště bylo na to, jaké bylo počasí, celkem v pohodě," hodnotil první jarní domácí duel kouč FC Kopřivnice Milan Svoboda.

Hosté tak byli v Kopřivnici blízko dvanácté výhře, ale nakonec se čtvrtým celkem soutěže remizovali i podruhé v ročníku. „Do druhého poločasu jsme šli s tím, že zrychlíme a zpřesníme naši hru. Bohužel soupeř byl velice nebezpečný, takže jsme museli být hodně obezřetní. Druhý poločas už byl z naší strany horší. Vedení se nám nepodařilo udržet, po netaktickém zaváhání soupeř vyrovnal. Mrzí mě, že jsme to nedokázali dotáhnout do vítězného konce, protože tak zkušený mančaft už by to měl zvládnout," uvědomoval si šéf jakubčovické střídačky, jenž litoval prví půle. „Tam jsme měli dát branky a byl by klid. Kopřivnice je silným soupeřem, kromě vysokých hráčů má také rychlostní typy," dodal Tomeček, jehož tým vyzve v sobotu na domácím pažitu, v souboji o první místo, Starý Jičín.

Branky: 89. Fendrich 84. Bill. Rozhodčí: Kubáček Jurajdová, Tabášek.

Kopřivnice: Beňo Kramoliš, Kučera (46. Křížek), Petráš, Hruška Pala, Mička, J. Špaček, Štěpán Hanzelka (78. Hradečný), Fendrich. Trenér: Milan Svoboda.

Jakubčovice: Buček M. Zagol, Dvořák, Sommer Vavroš P. Zagol, Šťastný, Šaran (65. Pavelka) Schreier Ďurica (88. Hnila), Bill. Trenér: Alois Tomeček.

TJ LOKOMOTIVA SUCHDOL N. O. - FC KOZLOVICE 0:4 (0:2)

Branky: 23. z pen. a 32. z pen. Jan Harabiš, 58. A. Fojtík, 62. M. Krpec. Rozhodčí: Pretsch Sciskala, Tvrdý.

Suchdol: Sehnalík Randýsek, Hanzlík, Zuzaňák (80. Nezmeškal), T. Rek Voda, Masnica, J. Rek, Meihack (65. J. Vandlík), Richtárik Málek. Hrající trenér: Luděk Hanzlík.

Kozlovice: Chlebek (72. Sýkora) Ermis (76. J. Fojtík), Hruška, Bednář, Žáček Piskoř (64. Najdek), Vyvial (81. Víta), A. Fojtík, Vaverka M. Krpec, Jan Harabiš (66. Holub). Trenéři: Radomír Chýlek a Jakub Harabiš.

Ostatní plánovaná víkendová utkání TJ SOKOL BORDOVICE TJ ODRY, TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. TJ SOKOL KATEŘINICE, TJ SOKOL SPÁLOV TJ SOKOL TICHÁ, FC VLČOVICE-MNIŠÍ TJ JISTEBNÍK a TJ SOKOL STARÝ JIČÍN FC LIBHOŠŤ byla pro nezpůsobilý terén odložena. 

Více o fotbalových zápasech okresních týmů se dočtete pravidelně vždy ve středečním tištěném vydání Novojičínského deníku a v příloze úterního tištěného vydání Region.