O sestupujícím do okresního přeboru se rozhodne až v posledním kole a to mezi Suchdolem a Bordovicemi. Kompletní souhrn víkendového kola I. B třídy, sk. D, najdete tradičně ve středečním vydání.

Jakubčovický Tatran šel po gólech Pavla Zagola a Ďurici do vedení 2:0, ale klidný závěr po Názalaníkově snížení Tomečkovy hochy rozhodně nečekal. Nakonec si však Jakubčovice vítězství vzít nenechaly a okamžitě po závěrečném hvizdu mohly slavit. Postupové oslavy čekají na Jakubčovické v sobotu, kdy doma zakončují sezonu proti Jeseníku nad Odrou.

„Soupeř své šance na rozdíl od nás proměnil a to rozhodlo. V závěru jsme soupeře dokázali přitlačit, ale už nám to tam nespadlo. Kádr máme zdecimovaný zraněními, kdy nám chyběl hned šest hráčů. Použili jsme tak i hráče z béčka a kluci to odehráli se vztyčenou hlavou. S jejich výkonem jsem spokojený," uvedl těsně po závěrečném hvizdu sudího Malchárka vlčovický trenér Miroslav Rek.

Na postupy byly před časem v Jakubčovicích zvyklí, ale nyní tým slaví po několika sezonách strávených v I. B třídě.

„Hráče jsem na ofenzivu Vlčovic připravoval. Zpočátku jsme se trápili, zbytečně jsme nakopávali míče, ale vrátili jsme se ke svojí hře. Ve druhém poločase už jsme hru zpřesnili a nakonec jsme vstřelili dva góly. V závěru na nás Vlčovice vlétly a hrály jednoduše. Nakonec mohli i vyrovnat, ale už jsme to přečkali. Děkujeme všem kolem nás, kteří nám drželi palce," neskrýval emoce kouč vítězů Alois Tomeček. Jakubčovice by v I. A třídě rozhodně nechtěly hrát druhé housle. „Je možné, že se vrátí někteří kluci zpátky do Jakubčovic, takže uvidíme, jak to všechno dopadne," dodal trenér postupujícího celku.

FC VLČOVICE-MNIŠÍ – TJ TATRAN JAKUBČOVICE 1:2 (0:0)

Branky: 79. Názalaník – 56. P. Zagol, 70. Ďurica. ŽK: Polášek, Názalaník – Šťastný, M. Zagol. Rozhodčí: Malchárek – Trojan, Brabec. Diváci: 110.
Vlčovice: Sokolovský – Kordoš (80. Balatka), R. Jalůvka, J. Jalůvka, Lichnovský (71. Myšák) – Harabiš, Polášek, Drozd (66. Boháč), Názalaník – Beseda (56. Černošek), Světlík (42. Tvardek). Trenér: Miroslav Rek.
Jakubčovice: Buček – Pavelka (83. Šaran), Dvořák, Sommer – M. Zagol – P. Zagol, Šťastný (60. Vavroš), Molnár – Schreier - Bill, Ďurica. Trenér: Alois Tomeček.

O utkání se více dočtete v úterním vydání týdeníku Region.