Tým vedený Janem Baránkem a jeho asistentem Pavlem Hadaščokem naordinoval hráčům vítězného ducha. Ještě před vlastním začátkem se ale mluvilo více opatrně. „Chceme sezonu v klidu dohrát a nemít žádné existenční starosti. Vím, že se poslední dva roky mluvilo jen o postupu, ale divize je již o trochu jiném. Takže, jak jsem již říkal, chtěli bychom hrát klidný střed tabulky a nemít záchranářské starosti,“ řekl před prvním kolem trenér.

To ještě netušil, jakým směrem se Moravskoslezská divize, skupina E, ubere. jeho svěřenci z dosavadních 9. utkání zatím neprohráli a krom tří remíz taky plně bodovali. Jedenadvacet bodů pak v současnosti stačí na druhou příčku. Střelecká potence týmu, který doposud zatížil konto soupeře 12 brankami, je rovnoměrně rozložen mezi více hráčů. Co je ale důležitější, že jakubčovický brankář David Hampel, který přišel do týmu z Hlučína na výpomoc, zatím nemusel lovit ze své sítě jediný míč. Tomu je podřízena celá obrana, která také doznala řadu změn. Zatímco v krajském přeboru hráli Jakubčovice na tři obránce, nyní hrají se čtyřmi obránci v lajně. „Skončil Kamil Vrba, pro kterého byl tříobráncový systém jako ušitý. Dalšího hráče jako on jsme neměli, tak jsme zkusili přejít na jiný systém. Ale jsou tam hráči kteří s tímto již mají obrovské zkušenosti. Prostě jsme to zkusili, daří se a není tak důvod zatím něco měnit,“ vysvětlil trenér Jan Baránek.

„Hráče pořád každým utkáním upozorňujeme, že určitě nepřijede žádný odevzdaný soupeř. Žádné podcenění z naší strany tak nehrozí,“ dodal kouč.

To, že tým jede v defenzivě na sto procent si ale může vybírat svou daň. „Každý chce nyní zlomit Jakubčovice a dát jim branku. Mám ale pocit, že neobdržená branka klukům trochu svazuje ruce,“ prozradil vedoucí mužstva a sekretář klubu Jaroslav Rovňan a uzavřel: „Opustili jsme sice díky třem remízám první pozici v tabulce, ale to není vůbec podstatné. Pro nás je důležité hrát pěkný fotbal a získat co nejvíc bodů.“