Jakubčovice ukončily jarní tažení Valašského Meziříčí

Jakubčovice n. O. – Velmi napínavé utkání nabídlo 22. kolo Moravskoslezské divize, skupiny E, které nabídlo souboj Jakubčovic s Valašským Meziříčím. Hosté, kteří po zimní pauze pozměnili kádr, předvádějí ofenzivní smršť a na jaře ještě nepoznali hořkost porážky. Domácí celek ale jejich bodové tažení utnul.

18.4.2010

Fotbalisté divizních Jakubčovic potvrdili že na domácím hřišti moc bodů nerozdávají, když porazili nebezpečné Valašské Meziříčí.Foto: DENÍK/Jan Kešelák

Hned z rozehrávky zaútočili domácí, ale pak míč vybojovali hosté, kteří ukázali, že poslední soutěžní výhra 7:1 nebyla náhoda. Každý míč směřoval před bránu Jakubčovic, kde bylo hodně rušno. Z branky se však radovali domácí. Ve 25. minutě si na rohový kop naskočil Malina a hlavou do levé šibenice nedal hostujícímu Trochtovi šanci – 1:0. Hosté mohli srovnat ve 36. minutě, ale Pleškův přímý kop zastavilo břevno. O minutu později zahrával domácí Moravčík roh, k míči se opět dostal Malina, tentokrát ale trefil pouze náruč valmezského brankáře.

Ani po poločase neztratil zas nic na své dramatičnosti a početné publiku se mělo nač dívat. V 66. minutě viděl hostující Michálek za protesty červenou kartu a už tak tvrdé utkání začalo gradovat. Přesilovky využili domácí během pěti minut. V 71. minutě se vřítil do vápna Valašského Meziříčí Schreier. V doprovodu dvou obránců vystřelil z nevýhodného střeleckého úhlu, přesto míč našel svůj cíl – 2:0.

Hra Valašského Meziříčí ale nenesla známky toho, že hraje v desíti. Naopak, jejich kombinace byli ještě přesnější a údernější. V 74. minutě si na nenápadný centr z leva naskočil Bína a poslal hosty opět do hry – 2:1. Domácí zkušeně drželi míč na svých kopačkách, ale každá chyba znamenala okamžité ohrožení brány. Klid přineslo až dvouminutové nadstavení. Na jeho závěru si domácí Jahoda pohrál s obránci hostí, položil si i gólmana a do prázdné určil konečnou podobu výsledku – 3:1

Pavel Hadaščok (Jakubčovice): Valašské Meziříčí změnilo prakticky celý mančaft. Věděli jsme že hraje dobře, což potvrdilo pět jarních kol, ve kterých pouze jednou remizovalo. Do dnešního zápasu to byl de facto nejúspěšnější tým jara, což bylo vidět i na hřišti. My jsme k tomu přistoupili zodpovědně, klukům nelze prakticky nic vyčíst. Nasazení, pěkné branky, nic tam nechybělo. Je jen škoda, že jsme dostali branku z centru, ze kterého bychom branky dostávat neměli. Samy jsme tak dostali hosty do hry, kteří pak hráli vabank.

Karel Orel (Val. Meziříčí): Dnes to byl především boj. Na tom terénu, který byl zmáčen dešti přes týden, to bylo jen o bojovnosti a hře jeden na jednoho. I z toho vyplývala určitá nervozita, do které zapadl i rozhodčí, a taky to tak nakonec dopadlo. Dnes nám chyběl vetší důraz. My jsme si do poločasu moc šancí nevytvořili, ale domácí nám toho taky moc nedovolili. Věděli jsme, že domácí patří k nejlépe bránícím týmům soutěže a z toho jsme vycházeli. Jenže nulu jsme chtěli uhrát my a zahrozit z brejku, či standardky. Naši největší dnešní slabinou byly standardní situace. Když hrajete v deseti, tak nemáte co ztratit a hráči si dovolí i to, co by jindy ani nezkusili.

Branky: 25. Malina, 71. Schreier, 90. Jahoda – 74. Bína, ŽK: D. Molnár, Moravčík – Vaculík, Mikula, Macíček, Plešek, Kudělka, ČK: 66. A. Michálek, rozhodčí: Tomanec – Mikula, Slaný, diváci: 278

Jakubčovice: J. Pospěch – M. Sokol, Malina, M. Šrom – Moravčík (90. Šot), D. Molnár, Bitta, Vávra – Jahoda, Schreier (78. Chudík). Trenér: Pavel Hadaščok

Val. Meziříčí: Trochta – Kudělka, Bartecký, Mikula, Vaculík – Neuberger (Nikolič), Plešek, A. Michálek, Navrátil – M. Macíček (88. Papřok), Z. Horák (63. Bína). Trenér: Karel Orel