Poslední tři kola má před sebou druhá nejvyšší fotbalová soutěž v Česku. Vrcholí boje o druhé postupové místo. Jedno už si vybojovala Viktoria Žižkov. Jakubčovičtí fotbalisté se ale budou věnovat bojům o záchranu v soutěži.

Jim samotným sestup nehrozí, ale všichni tři příští soupeři jsou ve vodách, znamenající pád do MSFL, namočeni. Nejvíce zítřejší soupeř z Hlučína. Příští týden se svěřenci Güntera Bittengela utkají opět doma s Třincem a sezonu zakončí ve Vítkovicích. „Nechceme se v žádném případě namočit do nějakých spekulací. I v Praze jsem slyšel řeči o tom, že si to tady na Moravě pohlídáme. My ale budeme hrát na sto procent, stejně jako proti Bystrci, nebo HFK Olomouc,“ řekl trenér týmu Jakubčovice Fotbal Günter Bittengel.

Zápas s Hlučínem se hraje netradičně v půl jedenácté dopoledne. V normálním čase by kolidoval s kvalifikačním zápasem o postup na ME Wales – Česko. „Nemyslím si, že by to měla být nějaká velká změna. V týdnu trénujeme dopoledne a hráči jsou zvyklí ráno vstávat,“ míní Bittengel.

Hlučín se potácí na dně 2. ligy, přesto bude podle Bittengela nepříjemnějším soupeřem, než třeba HFK Olomouc, který bojuje o postup a Jakubčovice na jeho půdě dokázaly v minulém kole uhrát bod za remízu 2:2. „Jsou těžce namočeni v pásmu sestupu a budou chtít za každou cenu získat body. Očekávám velmi kvalitní zápas. Soupeře nemůžeme podcenit, ale je pravděpodobné, že přijedou s defenzivní taktikou, nebudou chtít inkasovat a budou čekat na naše chyby.“

Jakubčovickému trenérovi v týdnu poněkud prořídl kádr. Se zraněními stále laboruje Slovák Bronislav Jašurek a Brazilec Adriano Guiduicci. „Zdravotní potíže měl i Ivo Krajčovič a vinou čtyř žlutých karet nebude hrát další obránce Jan Daněk. Netrénoval ani Jiří Krohmer, jenž byl na zdravotních testech ve slovenském Prešově,“ uzavřel Bittengel.