Domácí měli bleskový vstup do utkání. Již ve 22. vteřině vedli po ráně Grmely. Než se opaření hosté vzpamatovali, prohrávali o pět branek. Zdálo se, že domácí svůj brankostroj na zdecimované hosty rozjedou naplno, ale opak byl pravdou. Uchlácholeni dostatečným náskokem ubrali, čehož využili hosté. Ve 13. minutě snížil Michálek, ve 15. Špok a přesný zásah zaznamenal v 16. minutě opět Michálek – 5:3. Nápor Baracudy pokračoval a domácí trenér Táborský byl nucen vzít si oddechový čas, aby své hráče usměrnil. Než se mu to ale podařilo, zahrozili opět hosté. Třiapadesát vteřin před poločasovou přestávkou snížil na rozdíl jediné branky Molnár.

Kdo čekal vyrovnaný a napínavý souboj i po přestávce, byl na omylu. Spokojenější byli ovšem domácí diváci, kteří se branky v domácí síti nedočkali, naopak se do konce zápasu ještě šestkrát radovali.

„Myslím, že jsme vyhráli velmi zaslouženě, i když druhá desetiminutovka nám ale vůbec nevyšla. Po pauze jsme po hráčích chtěli jen to, aby začali opět hrát to samé, co na začátku utkání. Výhra nám pomůže. Čeká nás série utkání se silným středem tabulky,“ prozradil brněnský kouč Zdeněk Táborský.

„V tomto utkání jsme se střetli s přímým konkurentem o sestupové příčky, a tak jsme si chtěli odvézt minimálně bod. Do Brna jsme přijeli ve velmi oslabené sestavě, ve které nám chyběli tři klíčoví hráči, a to se podepsalo na vývoji celého utkání,“ prozradil autor jednoho z jakubčovických gólů Kamil Molnár a uzavřel: „Druhý poločas odstartoval a skončil v režii domácích hráčů z Brna, kteří do konce utkání nastříleli ještě šest branek. My jsme za druhý poločas pouze kopali dva desetimetrové kopy a oba skončily na tyči. Odehráli jsme tak druhé utkání venku, kdy jsme obdrželi jedenáct branek. Musíme na to velmi rychle zapomenout a soustředit se na důležitý domácí zápas o bytí ve druhé lize, s posledním týmem Nasan Brno.“

FC Agromeli Brno – Tatran Baracuda Jakubčovice 11:4 (5:4)

Branky: 1. Grmela, 5. Nosko, 7. Klusák, 9. Jakub Novák, 13. Šebesta, 24. Vrána, 25. Grmela, 27. Nosko, 29. Klusák, 34. Šebesta, 37. Březina – 13. Michálek, 15. Špok, 16. Michálek, 20. K. Molnár, rozhodčí: Trlida, Kudrna, diváci: 50.

Agromeli: Sýkora – Nosko, Březina, Šebesta 2, Augustin, Vrána, Josef Novák, Jakub Novák, Klusák, Grmela. Trenér Zdeněk Táborský

Jakubčovice: Pavelka – Molnár, Michálek, Kocmich, Faldýn, Šesták, Škopek, Špok. Trenér Jasef Molnár

Ostatní výsledky II. ligy, skupiny Východ – 16. kolo: Slávie Havířov - Tango Brno 0:3, Likop Třinec - Mikeska Ostrava 2:2, Gillotina Choceň - Tomson Brno 3:2, Pramen Havlíčkův Brod - Hodonín 6:2, Nasan Brno - Salamandr Hradec Králové 2:9

Tabulka střelců po 15. kole - 22 branek: Roman Jelínek (Hradec Králové), 21 branek: Lukáš Mendrok (SKP Likop), 18 branek: Michal Belej (Tango), 17 branek: Aleš Michálek (Jakubčovice), 15 branek: Dimostenis Chadzidis (Tango), Tomáš Šnobl (Havlíčkův Brod), 13 branek: Aleš Kaplan (Choceň), Milan Šebesta (FC Agromeli), 12 branek: Michal Jílek (Hodonín), Lukáš Stoszek (SKP Likop), 11 branek: Petr Čechlovský (Choceň), Libor Novotný (Tomson), David Rampula (Nasan), 10 branek: Tomáš Onderek (Havířov), Michal Vojtek (Mikeska).

Program 17. kola, pátek 20. února, 20.00 Mikeska Ostrava – Choceň, Hodonín - SKP Likop Třinec, 20.30 Hradec Králové - Tango Brno, Tomson Brno - FC Agromeli Brno, sobota 21. února: 18.00 Havlíčkův Brod – Havířov, 19.00 Jakubčovice – Nasan Brno.