Fotbalisté Jakubčovic skočnili v uplynulém ročníku I. B třídy sk. D na 2. místě, se čtyřbodovou ztrátou na první Starý Jičín. Na čele soutěže skončili rozhodně zaslouženě, protože v sezoně předváděli líbivý fotbal, a tak nemůžou loňskou sezonu hodnotit jinak než výborně. „Uplynulá sezona skončila nad očekávání dobře. Druhé místo v této soutěži je pro nás určitě úspěchem," hodnotil loňský povedený ročník vedoucí mužstva Josef Molnár.

Jakubčovice tak splnily cíle dané před sezonou. „Už před zahájením sezony bylo naším cílem hrát fotbal na špici I. B třídy," doplnil Josef Molnár.

V I. B třídě sk. D není žádných lehkých soupeřů, a to vědí i v Jakubčovicích. „Mezi nejtěžší soupeře patřili tradiční rivalové Odry, Starý Jičín a Libhošť. Tyto týmy se budou, podle mého, pohybovat na špici i letos. Ale nedal se podcenit žádný soupeř, ani ze spodních pater tabulky, a tak tomu bude i letos," konstatoval vedoucí jakubčovického mužstva. Hned v 1. kole nové sezony, v neděli 19. srpna, zajíždějí Jakubčovice právě na horkou půdu Libhoště, kde se budou rvát o první mistrovské body.

Očekává se, že budou Jakubčovice hrát na špici soutěže i v letošní sezoně. „Cílem v novém ročníku je opět hrát v horní polovině tabulky a nemít záchranářské starosti," uvedl Josef Molnár. Mužstvo Jakubčovic před nadcházející sezonou nijak výrazně nezměnilo svůj kádr. „Kádr pro sezonu 2012 2013 se moc nezměnil. Na hostování odešel Jiří Lichovník (Vítkov) a nepodařilo se obnovit hostování Kryštofa Demela. Z Valašského Meziříčí se vrátil Roman Jahoda," seznámil závěrem se změnami, které se odehrály během letní přestávky, Josef Molnár.

DALIBOR TOBOLA