Jak jste se dostal na post hlavního trenéra novojičínského A-týmu?

V Novém Jičíně jsem od roku 2000 a zastával jsem trenérské funkce u různých mládežnických týmů. Poslední dva roky jsem navíc dostal nabídku trénovat mužstvo Jeseníku nad Odrou, kterou jsem přijal. V roce 2005 jsem si udělal trenérskou licenci A, což mi pomohlo, protože k A mužstvu Nového Jičína hledali někoho s touto licencí. Nevím, kolik lidí bylo přede mnou osloveno, ale na konci minulé sezony jsem byl osloven, zda bych tuto nabídku nepřijal, a po krátkém zvážení jsem ji přijal. Určitě je to pro mne určitá výzva.

Působil jste v Jeseníku nad Odrou, který hrál I. B třídu…

Určitě je to náročnější a samotná soutěž je bezesporu kvalitnější. Fotbal na vesnicích je amatérský, přestože i divize je vlastně amatérská, ale na té nejvyšší úrovni. Samozřejmě nyní i tréninky mají vyšší úroveň a to byl také jeden z důvodů, proč jsem zde. Přestože měl i Jeseník něco v sobě a líbilo se mi tam, novou nabídku jsem nemohl odmítnout.

Zřejmě i tréninky budou nyní jiné?

Trochu nejspíš ano, ale na druhou stranu u mužské kategorie je to dost podobné. Já mám velkou výhodu to, že dobrou práci odvádí i asistent Honza Žemlík, který má zkušenosti i z vyšších soutěží. Vždy se domluvíme a zatím je to dobré. Samozřejmě na nějaké výraznější změny v tréninkových jednotkách není přes letní pauzu, která je krátká, čas. V letní přípravě se toho musí stihnout hodně v krátkém čase. Já zatím mužstvo poznávám, naopak Honza s nimi už loni trénoval, takže je zná dobře.

Bývalý trenér Alois Holub nyní zastává funkci manažera. Jak funguje vaše spolupráce?

Myslím si, že dobře. Jeho úkolem je starat se o chod mužstva. Jeho prvním úkolem bylo postarat se o doplnění kádru po odchodu Pelána, Bajgera a Pražáka. Do týmu tak přišel Bartoš s Melčákem a dorostenci Smolarčíkem a Nippertem. Pan Holub se snaží v rámci svých možností o chod mužstva a já se tak mohu plně věnovat pouze trénování.

Říká se, že druhá sezona bývá nejtěžší…

Loni tým neskončil, coby nováček, vůbec špatně. O to to ale budeme mít letos těžší. Samozřejmě prvořadým cílem všech týmů, ať je situace jakákoliv, je záchrana. Já osobně bych chtěl ale hrát kolem středu tabulky. Vše bude záležet na tom, jak se nám podaří chytnout start. Pokud jej zvládneme, může to být dobré, pokud se nám nepovede, můžeme se zbytečně trápit.

Co vám ukázaly přípravné zápasy?

V podstatě jsme hráli s celky z krajského přeboru, krom poháru, kdy přijel Frýdek-Místek. Snažíme se dodržet systém, jaký mají hráči zažitý z loňska, protože jak jsem již řekl, i kdybych chtěl v tomto směru něco měnit, je na to letní příprava dost krátká. Na některých hráčích byla samozřejmě vidět měsíční pauza. Pokud ale budeme dodržovat taktiku a herní disciplínu a nedělat zbytečné chyby, protože těch v přátelských zápasech pár bylo, tak to bude dobré. Mužstvo je navíc sehrané a odchody nahradily příchody.

Co mladí dorostenci. Přeci jenom skok z této kategorie do mužské může být složitý.

Tak Farkaš, který byl v áčku již loni, toho beru již jako muže, přestože je věkem dorostenec. No a mladí Nippert a Smolarčík na sobě dost pracovali. Zbytek těm tréninkům tolik nedal, takže tam se bude ještě zvažovat. Nicméně dorostenecká divize a mužská divize je něco jiného a kluci budou muset ještě pracovat. Příležitost samozřejmě dostanou a bude na nich, jak se jí chopí.