I. B TŘÍDA, SK. D

Pohled do přípravy týmů, jež se po podzimní části umístily na 1. 7. místě, najdete ve středečním vydání Novojičínského deníku.

TATRAN JAKUBČOVICE

8. místo, 19 bodů

Fotbalisté Jakubčovic půjdou do jarní části sezony s jasným cílem, vylepšit 8. místo z podzimu. „Jakubčovice na osmé místo rozhodně nepatří. Už po podzimní části jsme avizovali, že s osmým místem nejsme vůbec spokojeni a chceme udělat všechno pro to, aby se to na jaře zlepšilo. Kluci se teď k tomu postavili čelem a věřím, že se nám na jaře povede lépe," předeslal cíle klubu trenér Jakubčovic Alois Tomeček, jehož celek začal s přípravou už druhý lednový týden. „Začal klasický zimní dril, který fotbalisti nemají rádi, ale kluci k tomu přistoupili opravdu poctivě. Absolvovali jsme turnaj v Bílovci, kde jsme skončili na třetím místě. Prohráli jsme jenom s Čeladnou 3:4, ale porazili jsme Skotnici 6:2, Bílovec 4:1 a v zápase o třetí místo jsme po penaltách porazili účastníka krajského přeboru, Pustou Polom. Přípravné zápasy měly určitě svá opodstatnění. Poslední zápas jsme hráli doma s Fulnekem 3:3," informoval o průběhu zimní přípravy lodivod Jakubčovic, které na podzim posbíraly pouze 17 žlutých karet, a ovládly tak soutěž fair-play. Tým v zimě opustil Klevar, jenž se vrátil do svého mateřského oddílu.

Výraznou posilou do zadních řad je příchod zkušeného zadáka Milana Dvořáka, který se vrací do týmu po půl roce. „Má zkušenosti z vyšších soutěží a bude pro nás velkou posilou. Ještě by nás měl posílit jeden útočník, jenž už v Jakubčovicích také působil. Nechci ho zatím ještě jmenovat, abych to nezakřiknul, ale snad se nám ho podaří v Jakubčovicích udržet. Spolu s Milanem Dvořákem by to pro nás znamenalo velmi výrazné posílení," dodal Tomeček.

Příchody: Milan Dvořák.

Odchody: Ondřej Klevar (Spálov).

TJ SLAVOJ JESENÍK NAD ODROU

9. místo, 16 bodů

Z devátého místa bude do jarních odvet vstupovat jesenický Slavoj. „S přípravou jsem moc spokojený nebyl. Samozřejmě je to ovlivněné zaměstnáním, rodinou nebo školou, ale nám se do toho ještě přidali zranění a nemoci. Určitě to nebylo podle mých představ, a navíc máme poměrně úzký kádr, a když vypadnou někteří hráči, tak je to poznat. Ale něco jsme udělali a uvidíme, jak to bude vypadat v sezoně. Spokojený jsem byl možná s pěti hráči," přiznal trenér Jeseníku nad Odrou Jan Koval, jehož celek prozatím odehrál čtyři přípravné zápasy. Další ho čeká už dnes ve Fulneku. „V prvním zápase jsme prohráli 0:1 s devatenáctkou Vítkovic, poté jsme remizovali 4:4 s Kateřinicemi, s Petřvaldem jsme prohráli 1:2 a Budišov jsme porazili 4:0," sdělil kouč Jeseníku, jenž bude i v jarní části spoléhat na služby nejlepšího střelce soutěže, kterým byl se 14 góly Michal David. „V sobotu hrajeme ve Fulneku na přírodní trávě, kde by měli hrát hráči, se kterými počítám hlavně do základu. V neděli pak máme na umělé trávě v Novém Jičíně Bartošovice, kde dostanou příležitost zbylí hráči, aby se dostalo na všechny," vysvětloval dále Koval. V kádru už nefiguruje autor čtyř podzimních tref, Lukáš Burget, jemuž skončilo hostování a vrátil se do Libhoště. „Bude to pro nás ztráta. Usilovali jsme ještě o Honzu Slováčka z Rybího, ale nepustili ho, a ještě sháníme jednoho hráče. A v týmu je opět Rovenský, který byl na podzim na hostování v Suchdole. Jinak zůstává kádr stejný," prozradil trenér aktuálně devátého celku tabulky, jenž řadí k favoritům soutěže vedoucí Starý Jičín. „Možná do boje o první místo zasáhne ještě Libhošť nebo Kopřivnice a silné budou Jakubčovice. Ale Starý Jičín jsem v zimě viděl a řadím je na první místo. Navíc mají nějaký náskok," řekl závěrem kouč Jeseníku nad Odrou.

Příchody: -.

Odchody: Lukáš Burget (Libhošť).

TJ JISTEBNÍK

10. místo, 15 bodů

Nováček soutěže z Jistebníku zakončil první půlsezonu na 10. místě. Týmu trenéra Štrose se nevyvedl především závěr podzimní části. Na odvety se v Jistebníku začali připravovat v polovině ledna. „Měli jsme domluvené přípravné zápasy na umělé trávě v Bílovci, kde jsme sice hráli pokaždé v jiné sestavě, ale z padesáti procent s hráči základního kádru. Byly to zápasy horšího typu i zápasy lepší úrovně, ale to je v přípravě normální. Absolvovali jsme i soustředění na Slovensku v termálních lázních Malé Bielice, kde jsme měli více tréninků na přírodní trávě a měli jsme tam k dispozici také rehabilitaci," připomněl trenér Jistebníku Richard Štros, jehož celek se v zimě utkal s devatenáctkou Vítkovic, Bartošovicemi nebo Starou Bělou.

Ofenzivu týmu posílil Valík z Vřesiny a brankářský post rozšířil bílovecký gólman Nykš. Jistebník, který byl s bilancí 3 červených a 35 žlutých karet nejhorší v této statistice v celé soutěži, naopak na jaře nebude moci z pracovních důvodů počítat se službami Jakuba Šoltýse.

Příchody: Nykš (Bílovec), Valík (Vřesina).

Odchody: Šoltýs.

TJ SOKOL KATEŘINICE

11. místo, 14 bodů

Podzim 2012 11. místo, 14 bodů, podzim 2013 11. místo, 14 bodů. S naprosto totožnou bilancí jako v loňské sezoně přezimoval v tabulce stálý účastník soutěže z Kateřinic. „Snažili jsme se poctivě zapracovat na fyzičce a doufám, že se to projeví. Hra v přípravě už začínala trošku vypadat a kluci pochopili systém, který se snažíme hrát. Měli jsme pět přípravných zápasů, z toho jsme prohráli pouze s Petřvaldem, který to rozhodl až v posledních pěti minutách, remizovali jsme s Jeseníkem nad Odrou a porazili jsme Žilinu, Studénku a naposledy 3:2 Ostravu-Jih, se kterou jsme se utkali už na našem hřišti," uvedl trenér jedenáctého celku tabulky Tomáš Malý, jenž byl s průběhem přípravy spokojen. „K dispozici jsme měli široký kádr a s přípravou jsem maximálně spokojený. Hlavním cílem bude se nejdříve dostat do klidných vod, ať nemáme starosti a kluci nejsou pod tlakem. Chtěli bychom bodovat od prvních kol a utrhnout se od vyrovnaného spodku tabulky," vyjádřil se Malý. Po půl roce skončilo hostování Zachovalovi a do Petřvaldu odešel na hostování Jan Sedláček. „Jinak zůstává kádr stejný. V týmu jsou nadále dorostenci, kteří hráli už i na podzim," doplnil kouč Kateřinic.

Příchody: -.

Odchody: Jan Sedláček (Petřvald n. M.), Jaroslav Zachoval.

TJ LOKOMOTIVA SUCHDOL NAD ODROU

12. místo, 11 bodů

Jedenáct bodů stihli během podzimní části posbírat fotbalisté Suchdolu nad Odrou, což jim v konečném účtování stačilo na 12. místo. „Prodělali jsme klasickou zimní přípravu, s tím, že chybělo trošku sněhu. V přípravě jsme hráli ve Valašském Meziříčí s Kelčí, v Novém Jičíně s Fulnekem a v Bílovci s Příborem, Hladkými Životicemi a Skotnicí," seznámil s průběhem přípravy trenér Suchodlu nad Odrou Tibor Takáč. Suchdol čeká poslední přípravné utkání na jarní část I. B třídy v neděli, kdy přivítá na domácím hřišti Stachovice. „Snažíme se směřovat veškeré věci k tomu, abychom soutěž uchovali. Naším cílem bylo udržet kádr, který se nám v závěru podzimu povedlo zkonsolidovat. Bohužel se nám to nepovedlo úplně tak, jak jsme si představovali. Švestka se nakonec vrátil do Studénky a aktivní činnost ukončil Nerad," informoval o změnách v kádru trenér suchdolské Lokomotivy.

Příchody: -.

Odchody: Jan Švestka (Studénka), Martin Nerad (ukončil aktivní činnost).

TJ SOKOL HUKVALDY

13. místo, 11 bodů

Jeden ze dvou celků z Frýdecko-Místecka v soutěži přezimoval, po loňském postupu z okresního přeboru, na předposledním místě. Poslední příprava čeká tým trenéra Radomíra Chýlka dnes od 10.15, kdy přivítá na domácím hřišti sousední Kozlovice.

Hukvaldy začaly přípravu vítězstvím nad Palkovicemi (5:1), poté přehrály Petřvald n. M. (2:1), podlehly Sedlišti (4:6), remizovaly s Řepištěm (2:2), nestačily na Staříč (1:2) a naposledy remizovaly se Starým Městem (2:2). Fotbalový celek z rodiště Leoše Janáčka se na jarní bitvy posílil. Na hostování přišli František Végh z Dobré, Václav Lys z Kateřinic, který však v Kateřinicích na podzim nepůsobil, David Liška z Janovic a Lukáš Nevlud z Fryčovic. Na střídavý start pak Hukvaldy získaly Zbyňka Palečka z Frýdku-Místku.

FC VLČOVICE -MNIŠÍ

14. místo, 9 bodů

Jasný cíl stojí před fotbalisty Vlčovic-Mniší, kteří na podzim posbírali pouze 9 bodů a do jarní části půjdou z posledního místa. „Příprava proběhla celkově podle představ a kluci v rámci možností na tréninky chodili. Přípravné zápasy nám ukázaly naše chyby, které ještě musíme do prvního mistráku odstranit, a snad se z nich poučíme. Utkali jsme se s týmy z okresu a byly tam z naší strany dva slušné zápasy," sdělil trenér FC Vlčovice-Mniší Miroslav Krajčí. V kádru Vlčovic, kde byl na podzim nejpilnějším střelcem čtyřgólový Jiří Jalůvka, zůstalo vše při starém. „Co se týče odchodů, tak nikdo neodešel, a nikoho nového jsme prozatím také nepřivítali. Cíl je jasný, to je bez debat. Musíme se pokusit za každou cenu soutěž udržet a uvidíme, jak se nám to bude dařit," pronesl Krajčí. Novinkou oproti předešlým sezonám je, že některé domácí zápasy odehrají svěřenci Miroslava Krajčího, místo tradiční neděle, už v sobotním termínu.

Příchody: -. Odchody: -.

I.B TŘÍDA, SKUPINA D
Los jarní části sezony 2013/2014

17. kolo 29. března, 15.30 Suchdol - Libhošť, Vlčovice - Kozlovice, Hukvaldy - Starý Jičín, Kopřivnice - Jakubčovice, Odry - Jeseník n. O., Bordovice - Kateřinice. 30. března, 15.30 Tichá - Jistebník.

18. kolo 5. dubna, 15.30 Jakubčovice - Hukvaldy. 6. dubna, 15.30 Libhošť - Bordovice, Kateřinice - Odry, Jeseník n. O. - Kopřivnice, Starý Jičín - Tichá, Jistebník - Vlčovice, Kozlovice - Suchdol.

19. kolo 12. dubna, 16.00 Suchdol - Jistebník, Hukvaldy - Jeseník n. O., Kopřivnice - Kateřinice, Odry - Bordovice. 13. dubna, 16.00 Kozlovice - Libhošť, Tichá - Jakubčovice, Vlčovice - Starý Jičín.

20. kolo 19. dubna, 16.00 Bordovice - Kopřivnice, Jakubčovice - Vlčovice. 20. dubna, 16.00 Libhošť - Odry, Kateřinice - Hukvaldy, Jeseník n. O. - Tichá, Starý Jičín - Suchdol, Jistebník - Kozlovice.

21. kolo 26. dubna, 16.00 Suchdol - Jakubčovice, Vlčovice - Jeseník n. O., Hukvaldy - Bordovice, Kopřivnice - Odry. 27. dubna, 16.00 Jistebník - Libhošť, Starý Jičín - Kozlovice, Tichá - Kateřinice.

22. kolo 3. května, 16.30 Odry - Hukvaldy, Bordovice - Tichá, Jakubčovice - Kozlovice. 4. května, 16.30 Libhošť - Kopřivnice, Kateřinice - Vlčovice, Jeseník n. O. - Suchdol, Starý Jičín - Jistebník.

23. kolo 10. května, 16.30 Suchdol - Kateřinice, Vlčovice - Bordovice, Hukvaldy - Kopřivnice. 11. května, 16.30 Starý Jičín - Libhošť, Jistebník - Jakubčovice, Kozlovice - Jeseník n. O., Tichá - Odry.

24. kolo 17. května, 17.00 Kopřivnice - Tichá, Odry - Vlčovice, Bordovice - Suchdol, Jakubčovice - Starý Jičín. 18. května, 17.00 Libhošť - Hukvaldy, Kateřinice - Kozlovice, Jeseník n. O. - Jistebník.

25. kolo 24. května, 17.00 Jakubčovice - Libhošť, Suchdol - Odry. 25. května, 17.00 Starý Jičín - Jeseník n. O., Jistebník - Kateřinice, Kozlovice - Bordovice, Tichá - Hukvaldy, Vlčovice - Kopřivnice.

26. kolo 31. května, 17.00 Hukvaldy - Vlčovice, Kopřivnice - Suchdol, Odry - Kozlovice, Bordovice - Jistebník. 1. června, 17.00 Libhošť - Tichá, Kateřinice - Starý Jičín, Jeseník n. O. - Jakubčovice.

14. kolo 7. června, 17.00 Jakubčovice - Kateřinice, Suchdol - Hukvaldy, Vlčovice - Tichá. 8. června, 17.00 Libhošť - Jeseník n. O., Starý Jičín - Bordovice, Jistebník - Odry, Kozlovice - Kopřivnice.

16. kolo 14. června, 17.00 Jakubčovice - Odry, Suchdol - Vlčovice. 15. června, 17.00 Libhošť - Kateřinice, Jeseník n. O. - Bordovice, Starý Jičín - Kopřivnice, Jistebník - Hukvaldy, Kozlovice - Tichá.

15. kolo 21. června, 17.00 Vlčovice - Libhošť, Hukvaldy - Kozlovice, Kopřivnice - Jistebník, Odry - Starý Jičín, Bordovice - Jakubčovice. 22. června, 17.00 Tichá - Suchdol, Kateřinice - Jeseník n. O.