Jistebník v neděli točil desítku! Domácí totiž uštědřili posledním Kozlovicím druhý debakl v řadě a ze 3. místa ztrácejí na vedoucí duo pouhý bod.

V důležité bitvě o záchranu se body dělily, když Tichá remizovala na půdě Kateřinic 1:1. Vítěznou premiéru zažil ve Vlčovicích trenér Vladan Rek, jehož tým bodoval naplno v Mořkově. Ostravice pak doma nestačila na Fryčovice.

TJ SPÁLOV – TJ ODRY 3:2 (3:0)

Výtečná divácká kulisa více než dvou stovek diváků viděla v derby drtivý nástup Spálova. Jako první zahrozil Karel Pop, jenž pláchl hostující obraně, ale proti byl pozorný Zlámal. V 7. minutě vysunul Petr Chuděj přesně Kišu, pro kterého nebyl problém podél gólmana otevřít střelecký účet zápasu.

V 11. minutě udeřili domácí znovu a celá akce byla v režii rodiny Chudějů. Otec Petr, který nastupuje coby oderský předseda v dresu Spálova, totiž vyslal do úniku svého staršího syna Tadeáše, jenž nacentroval míč před bránu, kde si ho nešťastně srazil do vlastní branky nejmladší z fotbalové rodiny Chudějů Erik. Po půl hodině už vedl Spálov 3:0, když Karel Pop našel Kišu, jenž ještě posunul míč na volného Luďka Šímu, jenž z jedné prostřelil Zlámala.

Čtvrtý gól měl pak na kopačce Petr Chuděj, ale hosté nakonec na brankové čáře šanci utnuli. Ve druhém dějství ale přebraly iniciativu Odry, které už mohly využít služeb aktivního Konráda a neustále se tlačily k brance Neckáře. Už v 54. minutě našel právě Konrád Paszka, jenž přízemní ranou zpoza šestnáctky snížil na 1:3. Za tři minuty už to bylo pouze o branku, když nekrytý Bílý upravil na 2:3.

Velkou šanci Tadeáše Chuděje pak zlikvidoval Zlámal a hostující naděje na vyrovnání byla nadále velká. Oderskou stíhací jízdu mohl zakončit Erik Chuděj, ale v dobré možnosti jen těsně minul. Spálovští tak nakonec nepřipustili třetí domácí prohru v řadě a mohli slavit důležité vítězství.

„V prvním poločase jsme podali skvělý výkon. Snad nejlepší za celý podzim. Kdyby to bylo 5:0, nikdo by se nemohl divit. Ve druhém poločase ale, snad kvůli ukolébání z výsledku a i díky zlepšené hře Oder, jsme se zbytečně strachovali o výsledek. Vítězství jsme ale nakonec ubojovali a čelo tabulky nám neuteklo," cenil si výhry nad rivalem z Oder sekretář TJ Spálov Luděk Remeš.

„Domácí nás v prvním poločase přehrávali a z naší strany to bylo špatné. Do druhého poločasu jsme ale změnili rozestavení a lepším pohybem a kvalitním presinkem jsme domácí zatlačili. Druhý poločas už vyzněl jasně pro nás. Je škoda, že se nám nepodařilo vyrovnat, protože remíza by zápasu slušela více. Začátek jsme zbytečně prohospodařili," litoval po derby oderský lodivod Jan Stibůrek.

B: 7. Kiša, 11. vlastní, 31. L. Šíma – 54. J. Paszko, 57. Bílý. Rozhodčí: Moravec – Neděla, Šafařík.
Spálov: Neckář – Maršálek, Michal Anděl I., Sucháček, Kostka – Král (81. Ondřej), Kiša, P. Chuděj (74. Marszalek), K. Pop (90. Boudný) – T. chuděj, L. Šíma. Hrající trenér: Kiša.

Odry: Zlámal – Němeček, Repta, E. Chuděj, Hurta – Rybařík (88. Michal Anděl II.), J. Paszko – Vidlák (46. Konrád), Bílý, Frais – Chovanec. Trenér: Stibůrek.

FK STARÝ JIČÍN – FC KOPŘIVNICE 2:0 (0:0)

Pod starojickým hradem se hrálo na velmi těžkém terénu, ale více možností, jak otevřít skóre, měli domácí, kteří v první půli nastřelili dvakrát tyč. Když pak kopřivnické šance neproměnili Pala ani Fendrich, odcházelo se do kabin za stavu 0:0.

V 63. minutě už ale hostující defenziva kapitulovala, když se z brejkové situace, po přihrávce Bartoně, prosadil Podešva, jenž nastoupil do druhé půle, a který obešel i Beňa a i s trochou štěstí poslal svůj tým do vedení 1:0. Pojistka přišla za dvanáct minut, kdy Petr našel naběhnutého Jurajdu, který přidal druhý zářez Starého Jičína, kterému chyběli distancovaní Hanzelka s Michaelem Kotešovcem.

„Terén byl opravdu hodně špatný a byl to spíše boj. Soupeř byl velice houževnatý, ale jsem rád, že jsme to nakonec urvali. Spokojen tak jsem hlavně s výsledkem. Nyní nás čekají dva velmi těžké zápasy," připomněl domácí trenér Jiří Chlopčík závěrečný podzimní los svého týmu, který hraje v Odrách a poté v Jeseníku. Kopřivnice navíc podruhé v řadě nedohrávala kompletní, když byl v závěru, po dvou žlutých kartách, vyloučen kapitán Petr Okřesík. „Terén byl špatný, kluky jsem proto nabádal, aby hráli přímočaře. Oni ale poslouchají tak patnáct minut a pak si zase začnou hrát to svoje. Klukům do hlavy fakt nevidím, ale takto se hrát opravdu nedá," neskrýval zklamání kopřivnický trenér Miroslav Káňa.

B: 63. Podešva, 75. Jurajda. Rozhodčí: Szkuta – Sivera, Bednář. ČK: 86. P. Okřesík (K).
Starý Jičín: Strnadel – Jurajda, Bajer, D. Janovský – Petřek, Šrom – Holeňa (46. Podešva (85. P. Janyška)), Petr, Bartoň (89. Kremel), Hatlapatka (82. A. Kotešovec) – Škrla. Trenér: Chlopčík.

Kopřivnice: Beňo – Kramoliš, Petráš, Hruška, Ollender, Pala, Mička, Nenutil (66. Košárek), Střelec (74. Hradečný), P. Okřesík. Trenér: Káňa.

TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. – FOTBAL FULNEK 3:1 (2:1)

B: 26., 29. a 68. z pen. Burget – 9. Špitalík. Rozhodčí: Kolečkář – Krzisch, Tvrdý.

Jeseník: Macháč – Rovenský, J. Goláň, Polónyi, P. David – Meihack, Novotný, Burget, Černoch, Horák (85. Bajer) – Vavřík. Mužstvo vedli: Libor Macháč st. a Martin Černoch.
Fulnek: Rozsypal – Mrkvica, Krása, Kocún, Fojtík – Štefek, Jar. Šesták, Bajger, Plný (46. Stratil) – Špitalík, Vašina. Trenéři: Berger, Baláž, Kovář.

TJ MOŘKOV – FC VLČOVICE-MNIŠÍ 0:1 (0:0)

B: 75. J. Jalůvka. Rozhodčí: Vranay – O. Boráň, T. Boráň.

Mořkov: Pospěch – Vodolán, T. Kunc (42. Janíček), Hromádka, Pop – Poledník, T. Kučera, Machač, Hrubý – Kudělka, Gold (14. Stecula). Trenér: P. Kunc.

Vlčovice: Sokolovský (35. Špaček) – Hanzelka, Velička, Busek (82. Balatka), Růžička, J. Jalůvka, Polášek, Názalaník, R. Jalůvka, Černošek, Harabiš (87. Slezák). Trenér: Rek.

TJ SOKOL KATEŘINICE – TJ SOKOL TICHÁ 1:1 (1:0)

B: 28. Polášek – 53. O. Švrček. Rozhodčí: Svoboda – Lukašík, Brabec. ČK: 68. M. Tománek (T).

Kateřinice: Kavka – Janeček, Sedláček (5. Kocourek (79. Obsadný)), Klečka, M. Bittala -Tyleček, L. Richter, Marsina (72. D. Richter), T. Bittala – Lys, Polášek. Trenér: R. Nagy.

Tichá: Pikulík – Kaša, Sládeček, Vrána, Fajčák (36. Matúš) – D. Šimíček (46. Sobota), M. Tománek, Zdarsa (69. Fojtík) – O. Švrček (92. V. Havel), Petřík, A. Šimíček (86. T. Tománek). Trenér: Bača.

TJ JISTEBNÍK – FC KOZLOVICE 10:0 (5:0)

B: 3., 40. a 41. Z. Kadlčák, 57., 61. a 88. Pasker, 15. a 50. D. Štverka, 35. a 46. Lebica. Rozhodčí: Jedlička – Novák, Fajkus.

Jistebník: Krayzel – Vavroš (69. J. Štandl), Prčík, Tyleček (79. O. Veselý), Košina (76. J. Veselý) – Andrys (58. Pietras), D. Štverka, Raška, Mohyla (55. Pasker) – Lebica, Z. Kadlčák. Trenér: M. Štverka.

Kozlovice: Sýkora – Hruška, Bednář, Kocián, Najdek – P. Piskoř (61. Červenka), A. Fojtík, J. Fojtík, Slanina – Holub (61. Šohaj), P. Krpec. Trenéři: Jak. Harabiš a J. Piskoř.

TJ SOKOL OSTRAVICE – TJ SOKOL FRYČOVICE 1:2 (0:1)

B: 60. Stýskala – 45. Rumel, 76. J. Pešek. Rozhodčí: Pavlásek – Pargač, Trigas.

Ostravice: Boháč – L. Ledvoň (82. Mendrek), Rozkydal, Jucha (16. Janošec), M. Ledvoň – M. Stonavský, O. Stonavský. Stýskala, Šigut, Kováč (46. Pavelec) – Platoš. Trenér: J. Rozkydal st.

Fryčovice: Ivánek – Židek, Novák, Soško, Janek – Žurovec, Zahradník, Šlosar, Herda – Rumel, J. Pešek. Trenér: K. Pešek.

HVĚZDY KOLA *MICHAL PODEŠVA (Starý Jičín)
Starojická podzimní opora, která začínala sezonu v obraně, ale v posledních zápasech se přesunula do záložní řady, znovu potvrdila svoji důležitost. Trenér Chlopčík vyslal autora šesti podzimních branek ze zdravotních důvodů na plac až do druhého poločasu a ten se mu odvděčil vítěznou brankou proti houževnaté Kopřivnici.

**ZDENĚK KADLČÁK (Jistebník)
Jistebník zvládl duel proti posledním Kozlovicím týmově na výbornou a po celých devadesát minut neubral z plynu. Hlavním útočným esem Štverkova výběru byl právě jistebnický kanonýr, jenž prožil málo vídaný mač, když v první půli nastřílel hattrick a celkem stihl navíc ještě čtyřikrát asistovat!

***LUKÁŠ BURGET (Jeseník)
Jesenický ofenzivní plejer byl hlavním strůjcem při domácím vítězství nad nováčkem z Fulneku. Slavoj, který má druhou nejlepší obranu v soutěži, musel dohánět jednogólovou ztrátu, ale velmi dobrý výkon domácí „9", která nasázela čistý hattrick, rozhodl o konečném obratu.

ČÍSLO TÝDNE: 4 Fotbalisté Mořkova čekají již čtyři zápasy na bodový zisk. Aktuálně předposlední celek tabulky navíc při všech čtyřech porážkách ani jednou neskóroval a naposledy se trefil 25. září při remíze 1:1 v Jistebníku Jan Mička.

Program 13. kola (12. hraného):
Sobota 29. října, 14.00: Fryčovice – Jistebník, Fulnek – Kateřinice, Kopřivnice – Jeseník
Neděle 30. října, 14.00: Tichá – Ostravice, Odry – Starý Jičín, Vlčovice – Spálov, Kozlovice – Mořkov