„Jsme moc rádi a už se na mnohá derby ve vyšší soutěži všichni těšíme,“ prozradil za TJ Slavoj Jeseník nad Odrou člen výkonného výboru OFS Nový Jičín a místostarosta obce Jeseník nad Odrou, Libor Macháč, kterého jsme požádali o krátký rozhovor.

Co vše se s postupem muselo vyřešit?

Nejdůležitější otázkou bylo vhodné posílení mužstva, protože je to přeci jenom vyšší soutěž a nechceme nechat nic náhodě. Naštěstí jsme již předem měli rozjednané určité hráče a čekali jsme na informaci od kraje, jak dopadne řešení s Fulnekem, díky němuž jsme postoupili.

Vypadá to, že jste s postupem tak trochu počítali?

Počítali. Nebo spíš bych řekl, byli jsme připraveni na dvě varianty. Buď bychom nadále hráli okresní přebor, nebo soutěž kraje. S tím jsme taky začali přípravu a jednání s hráči.

Loňská povodeň vám vyřadila hřiště a přilehlé objekty. Jak pokračuje náprava škod?

V současné době je hřiště již po rekonstrukci. Přesto zde podzimní část hrát nebudeme. Podzim odehrajeme tak, jak jaro loňské sezony, tedy v Mankovicích, s tím, že od jarní části sezony 2010/2011 bychom již hráli na domácí půdě. Přesto, v Mankovicích je to jakoby venku, protože je to od nás kousek, kluci hřiště již znají, takže to až tak velký problém pro naše mužstvo nebude.

Loni jste odehráli dvě rozdílné části sezony…

Podzim minulé sezony jsme skončili až pátí. Na jaře k nám pronikly informace, že by se údajně mohlo postoupit i z druhého místa, takže jsme vše vsadili na tuto druhou příčku. To se podařilo a klukům a trenérům za to patří velké díky.

Už v zimní přestávce jsme se ale přihlásili na Zimním turnaji do skupiny II., kde byla všechna mužstva z I.A či B třídy a nakonec jsme svou skupinu vyhráli. Vše směřovalo k postupu, přestože jsme věděli, že Nový Jičín B již nedoženeme.

Nyní vás budou čekat i mnohé derby.

Hodně se na to již těšíme. I kluci z okolí nám již volali a byli rádi, protože v okruhu pár kilometrů se budou odehrávat atraktivní derby. Máme z toho radost. Je to sice postup z druhého místa, ale alespoň tak.

Jakou roli chcete ve vyšší soutěži hrát?

Po dvou posilách, které doplní náš kádr, si myslím, že do osmého místa bychom mohli bez obav hrát. Kádr je mladý, většina jsou místní hráči a svou budoucnost mají před sebou. To, jak to dopadne, se ale teprve ukáže.

Pokud by se naskytla příležitost postoupit výše, šli byste do toho?

To nyní nedokážu říct. Záleželo by hlavně na samotných hráčích, zda by chtěli. Na druhou stranu nyní moc nepředpokládám, že bychom soutěž vyhráli. To v našich silách zatím není. Jak jsem již řekl, chceme hrát převážně s místními kluky a nechceme mít většinu kádru poskládaného z hostování. Je to i pro diváky, aby mohli chodit fandit klukům, které znají. Myslím, že doplnění dvěma hráči úplně stačí.

Na závěr, pořádali jste oblíbený letní turnaj, který přerušily až povodně. Navážete na tuto tradici?

Samozřejmě. Loni byly povodně, letos jsme rekonstruovali, ale příští rok do toho opět jdeme. Bude to popovodňový turnaj, takže chystáme něco většího. Areál se nám rozšíří, takže těch osm až deset hřišť na malou kopanou mít budeme. Taky bychom rádi navýšili kapacitu týmů, takže těch čtyřicet až padesát týmů by bylo ideálních.