Zažil jste vrcholové okamžiky Fulneku, ale i jeho pád.

První rok Fulneku ve druhé lize šlo ještě o takovou tu eufórii nováčka. Hráli jsme dobrý fotbal a bylo to super. Druhou sezonu na nás ale ostatní týmy byli více připraveni, hlavně na opory týmu jako Slončík, Kovář či Vajda. Pak se k tomu přidala i finanční krize a dopadlo to tak, jak to dopadlo.

Co třetí liga vašima očima?

Ve druhé lize nastupuje hodně zkušených hráčů, ale třetí liga má taky svou kvalitu. Hrají zde mladí ambiciózní hráči, převážně juniorské výběry velkých klubů. Právě oni čekají na svou šanci dostat se do ligových A týmů, takže kvalitou se dá třetí liga, určitým způsobem, srovnávat s ligou druhou.

Ve druhé lize jste měl profesionální smlouvu, ale co nyní?

Nyní trénujeme odpoledne, takže kdo má zájem, může dopoledne pracovat. Z tohoto důvodu to profesionální být nemůže.

Během druhouligového působení Fulneku se často u týmu střídali trenéři. Jak to působí na hráče?

To se ale stalo až druhou sezonu ve druhé lize a šlo to ruku v ruce s ekonomickou krizí, nebo jak se to dá nazvat. Každý z nich ale do toho vložil maximum a myslím, že bylo v zájmu každého dělat co nejlepší výsledky. V každém případě to měli jistě složité, protože po odchodu hlavních opor museli pracovat s velice úzkým kádrem.

Je pravdou, že s každým trenérem příjde určité oživení?

Takhle to chodí vždy. Hlavně hráči, kteří moc nehrají, cítí svou šanci. Všichni mají novou motivaci se ukázat.

Jak vnímáte Fulnecké fanoušky. Mám pocit, že do fotbalu nejsou zas až tak zapálení?

Nemyslím si, že je to pouze ve Fulneku. Lidi chtějí vidět branky a pokud dostanou to, co chtějí a daří se, spokojení jsou. Na druhou stranu, pokud se nedaří, projeví se to hlavně na návštěvnosti. Byli bychom všichni rádi, kdyby diváci začali chodit a začali fandit. Mám ale pocit, že lidé zatím neví, co mají od Fulneku čekat.

Kdo je Jiří Pospěch

post: brankář
věk: 28 let
výška: 187 cm
váha: 74 kg
číslo dresu: 20
předchozí působiště: Vítkovice, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Hustopeče nad Bečvou, Jakubčovice nad Odrou, ve Fulneku od podzimu 2007