Nejvýraznější ztrátou je odchod reprezentanta a kapitána týmu Tomáše Sluky do Chrudimi. „Nebylo to s naším svolením, ale Chrudim využila futsalových stanov a za dvojnásobek tabulkové částky ho vyplatila ze smlouvy,“ popsal Pučok. Jistebník dostal za stočtyřnásobného reprezentanta 115 tisíc korun. „Nechtěli jsme, aby odešel, ale když už odešel, tak za nejlepších možných podmínek. Jsme spokojeni. Tady v regionu by ho nikdo nekoupil a na odchod do ciziny je už starý,“ dodal Pučok na adresu třicetiletého futsalisty.

Naopak na hostování do polských Katovic opět odchází další reprezentant Jan Janovský. „Jeho hostování se nejspíš ještě letos promění na přestup,“ doplnil Pučok.

Nejlepší futsalový tým kraje posílili především mladíci. Ze sestoupivští Mikesky Ostrava přišli Roman Lechovič, Marcel Rodek a Jan Demel. Do kádru přibyl Tomáš Beck, jenž hostuje z Hodonína, a Lumír Vojáček, který s futsalem teprve začíná. „Vyjma zkušeného Lechoviče se jedná o mladé hráče, od kterých si slibujeme především do budoucna,“ řekl Pučok.

V jeho diáři je zakroužkován rok 2011. V té době by chtěl Jistebník opět útočit na titul. „Kluci naberou zkušenosti a dostanou se do nejlepších roků,“ souhlasil jistebnický prezident.

V začátku letošní sezony, která má už za sebou dvě první kola, v nichž Jistebník prohrál 0:1 v Praze na palubovce silného Eco-Investmentu a následně stejným výsledkem porazil doma v Brušperku Pardubice, provázejí tým především zdravotní obtíže. „Chybějí Blažej, Maruchnič, Žiga, Buček a nově i Kašický. Jejich zranění jsou dlouhodobá, a i proto si letos klademe menší cíle,“ potvrdil Pučok.

Trenérem týmu zůstává kouč reprezentační jednadvacítky Radek Korený. Asistenta mu bude i nadále dělat Rostislav Brož. Dresy změnily oproti loňsku barvy. Cihlově oranžovou a černou kombinaci už diváci neuvidí. Jistebník se vrací k tradičním barvám. „Budeme hrát v bílé, nebo ve fialově-černé kombinaci,“ potvrdil Pučok.