Úspěšným střelcem byl – po ruce jistebnického Kovala – brněnský Sýkora. „O tom, že Radek Koval rukou zahrál, není sporu, ovšem postavení hráče bylo jednoznačně mimo trestné území, což potvrdil videozáznam. Rozhodčí Ladislav Glogar z Kopřivnice tak ukradl Jistebníku dva body,“ zlobil se prezident Jistebníku Martin Pučok. Do zápasu vstoupili mnohem aktivněji domácí. Brno dobře bránilo, a o to více překvapující byl úder v 11. minutě, kdy se prosadil na zemi sedící Svoboda. Zaskočení domácí se probrali až po přestávce, kdy vyrovnal Ondřej Jelínek. Po minutě už favorit vedl. Z patnácti metrů se do míče opřel Rodek a brankář Lužný v brance Helasu zpytoval svědomí - 2:1.

Vedení ale Jistebník nepojistil, a tak přišel trest v podobě proměněné penalty. Jistebník přišel nejen o body. Ve 32. minutě viděl červenou kartu Demel a v Chrudimi si nezahraje.

CC Satum Czech Jistebník – Helas Brno 2:2 (0:1)

Branky a nahrávky: 23. O. Jelínek (Hvolka), 24. Rodek (R. Krayzel) – 11. Svoboda (Dornay), 35 Sýkora (pen.). ČK: 32. Demel (CC). Rozhodčí: Ježek, Glogar. Diváci: 200.
Jistebník: Myška, P. Krayzel - Beck (23. Koval), R. Krayzel, Maruchnič, Rodek – Hvolka, Lechovič, Demel (33. Potůček), O. Jelínek. Trenér: Korený.