„Byl to moc hezký zápas. Vyhrát mohla obě družstva, štěstí se ale přiklonilo k nám,“ popsal jistebnický kouč Radek Korený. Podle kouče pražského týmu Vlastimila Bartoška byla z Jistebníku „cítit“ větší touha po výhře. „Z naší strany to nebylo ono.“

Dvakrát vedli v utkání domácí a dvakrát hosté. Ale druhá strana dokázala vždy srovnat krok. A v penaltovém rozuzlení se v dresu Eco Investmentu trefil za záda Krayzela jen Vodecký, zatímco šance hostů na finále zvýšila trojice Rozsypal, Čavera a Ondřej Jelínek. Čavera se přitom do zápisu o utkání dostal jen díky penaltě. Zbytek zápasu sledoval z lavičky. „Tak byl to risk, ale Milan je zkušený hráč a nebránil se jít, takže nebyl důvod ho na penaltu neposlat.“ vysvětlil Korený

Už dnes má Eco Investment šanci na reparát, Jistebník ale doufá, že první utkání na domácí půdě v Brušperku zvládne a ujme se v sérii vedení 2:1. „O tom, kdo postoupí, rozhodne pátý zápas,“ uvedl Bartošek. Domácí kouč Korený by se nezlobil, kdyby tomu tak nebylo. „Je dobře, že hrajeme už dnes. Euforie v týmu ještě je, nicméně soupeř je natolik kvalitní, že to nebude tak jednoduché, jak si možná někteří myslí.“

Po jednozápasovém trestu za vyloučení v prvním semifinále se do sestavy domácího celku s největší pravděpodobností vrátí zkušený Oldřich Malý. „Když nastoupí, bude to pro nás určitě plus. Navíc budu mít k dispozici kompletních deset hráčů,“ přiznal Korený. O tom, že s Malým bude Jistebník silnější, souhlasí i Bartošek. „Jeho hru to ovlivní. Olda byl u nás hodně nebezpečný, má perfektní nahrávky a je sehraný se Slukou,“ popsal.

Třetí semifinálový zápas mezi celky R. Mroček Jistebník a Eco Investment Praha začíná dnes před kamerami České televize v 18 hodin ve sportovní hale v Brušperku.

Jistebník si spravil chuť

Eco Investment Praha – CC R. Mroček LKW Jistebník 4:5 (2:2) na penalty

Praha - Drama s pokutovými kopy na závěr přineslo druhé semifinálové utkání 1. ligy futsalu mezi Eco Investmentem Praha a Jistebníkem. Ten v zápase dvakrát vedl, ale nakonec zachraňoval bod v prodloužení. V penaltách uspěl z domácích jen Vodecký, zato za hosty mířili přesně Rozsypal, Čavera a Ondřej Jelínek.

V úvodu se do šancí dostali Maruchnič a Jelínek, ale gólmana Mácu nepřekonali. A stejně se vedlo i Slukovi. Po šesti minutách domácí Sláma přihrál Stejskalovi, a ten s pomocí teče některého z bránících hráčů zamířil do sítě. Jenže hosté bleskově srovnali. Sluka zahrál roh a Kašický propálil i Mácu. Po šancích Pleyera, kterým se do cesty postavil Krayzel, využil chybné rozehrávky Maruchnič a Jistebník rázem vedl 2:1. Neuběhla však ani minuta, když Dlouhý se Štorcem zařídili vyrovnání. Do konce poločasu měly šance k vytvoření náskoku oba týmy, ale Máca i Krayzel chytali spolehlivě.

Tři minuty po přestávce ukázal své umění šutér Sluka a hosté znovu vedli. Avšak i tentokrát našli Pražané rychlou odpověď. Autorem branky byl Novotný. Vzápětí byl v permanenci Krayzel, když úspěšně likvidoval pokusy Slámy, Vodeckého i Friče. Hřmělo ale i před Mácou, jenže ani on nenechal vyniknout Sluku či Janovského. Minutu před koncem mohl rozhodnout Ondřej Jelínek, ale minul bránu. Ke slovu tak přišlo prodloužení. V něm se hned po dvou minutách radoval z branky domácí Stejskal. Ve druhé části nastavení srovnal krok Sluka a zařídil penaltovou loterii. V ní neuspěli na domácí straně Štorc, Pleyer a Tichý, v dresu Jistebníku selhal Maruchnič se Slukou.

branky: 6. a 42. Stejskal, 11. Štorc, 23. Novotný – 6. Kašický, 10. Maruchnič, 23. a 47. Sluka

ŽK: Sluka (Jistebník)

rozhodčí: Kresta, Novotný