„Kontaktovali mě z Jistebníku už v létě, jestli bych to nechtěl zkusit aspoň pro play off. Tehdy jsem řekl, že nevím a nějak na to skoro zapomněl. Jenže před pár týdny se ozvali znovu, tak jsem přišel na trénink a už tady s klukama zůstal,“ popsal hráč, který už jednu zkušenost s futsalovým Jistebníkem má.

„Asi před deseti lety jsem s tehdejšími hráči chodil sem tam trénovat, byl jsem tehdy dokonce i na nějakém turnaji v Polsku,“ prozradil Rozsypal a dodal, že v poslední době pouze hrál nižší futsalovou soutěž za jeden ostravský celek. „Hrál jsem ale jen tři, čtyři zápasy za rok, spíše pro radost.“

Rozsypal naskočil do rozjetého jistebnického vlaku na konci základní části 1. ligy futsalu. Hrál ve dvou posledních zápasech a připsal si dvě přihrávky na gól. „A dvakrát jsme prohráli,“ zasmál se aspirant na trenérskou licenci ve fotbale.

Své výkony zatím hodnotí se stoupající tendencí. „Na Benagu jsem si zvykal, proti ostravskému VŠB už to bylo lepší. Doufám, že teď se bude jen lepšit a postoupíme přes Šumperk,“ popsal.

Že by se fotbalový záložník přeměnil v ligového hráče futsalu Rozsypal odmítl. „Uvidím jak to dopadne po sezoně. Když pak bych ještě rok hrál, ale víc asi ne,“ přiznal hráč B týmu Fulneku, který touží po postupu do vyšší soutěže a trenér fulneckých mladších dorostenců.

Podle Rozsypala je futsal od fotbalu odlišný v mnoha směrech. „Ve futsalu jsou jiné návyky, signály, hrají se kolotoče, balon se přišlapuje podrážkou. Měl jsem ale vždycky blízko k malému fotbalu, takže mi to nějaké velké problémy nedělá,“ připustil s tím, že dobrý futsalista by měl být kombinací technického a atleticky vybaveného hráče. „Technický, rychlý a ještě bojovník,“ doplnil.

Kdyby měla futsalová sezona pro Rozsypala krátké trvání, byl by prý zklamaný. „Nevím, co mám od čtvrtfinále čekat. Šumperk jsem vůbec neviděl, vím, že nad Jistebníkem letos dvakrát vyhrál. Doufám ale, že mezi čtyři nejlepší postoupíme my,“ zopakovala jedna z posil jistebnického futsalu.

(plk)