Trojici nových hráčů představil futsalový mistr R. Mroček Jistebník v posledním utkání před play off nejvyšší soutěže. „Rozsypal, Kulig, Chvěja. To jsou posily pro vyřazovací boje,“ přiznal trenér Radek Korený. Ten hned po prohraném utkání s VŠB Ostrava věděl, že jeho svěřenci svedou o semifinále boj se Šumperkem, letošním překvapením 1. ligy futsalu.

Po základní části jste skončili šestí. Určitě to je pro vás zklamání…

Je to obrovské zklamání. Problémy se nám kupily celý půlrok a šestá příčka není to místo, které ambicím Jistebníku odpovídá. Chtěli jsme se porvat o čtvrtý flek, nepovedlo se nám to. I proti Ostravě jsme chtěli uspět, ale ani to nám nevyšlo. Takže, něco je špatného, bohužel. Přesto věříme, že se dáme do play off do pořádku.

Kde jsou příčiny, že jste skončili v polovině tabulky? Jsou to zranění hráčů, to že nehrajete stále v kompletní sestavě…

Je to dáno souhrou čtveřic, pětic. A bohužel, se to nepodařilo na tréninku nacvičit, protože se to mění, každý zápas hraje jiná sestava. To je jeden prvek. Další je zdraví, máme zraněno hned několik hráčů. A když k tomu připočtete, že se vám nějaký zápas nevydaří, tak pak se to prostě zvrtne.

Co nová hala? Před sezonou jste se stěhovali z Bílovce do Brušperku, nemůže i to být jedním z důvodů neúspěchů?

Prostředí je tady super. Máme tady ale smůlu (smích), doufám, že se to obrátí.

Přece ale jen, bíloveckou halu hráči důvěrně znali, měli ji, jak se říká, osahanou.

My tady jsme dvakrát, někdy i třikrát týdně na tréninku, takže kluci, co chodí pravidelně, ji znají do detailů. Myslím ale, že ten povrch je tady takový nepříjemný, a oproti Bílovci to je změna. Takže i to může být příčinou některých zranění.

Zaměřím se na play off, ve kterém vás čeká Šumperk. Je těžší než Mladá Boleslav, proti které byste ve čtvrtfinále nastoupili, pokud byste poslední duel základní části vyhráli?

Jako trenér jsem si přál Boleslav, někteří kluci ale chtěli Šumperk. Ten je, podle mě, v letošní sezoně silný zejména doma. A právě tam začínáme, případně i rozhodující zápas budeme hrát na jeho palubovce. V play off si ale soupeře nemůžete vybírat.

Kdybyste vypadli hned v prvním kole vyřazovací části, bylo by to pro vás jistě velké zklamání. Co tedy budete dělat do začátku play off?

Budeme dvakrát, třikrát týdně trénovat a pokusíme se dobře připravit na dva, případně tři zápasy, se Šumperkem. A věřím, že dál postoupíme my.